kol-germe-ameliyatı

Ameliyatsız Kol Germe; Kol estetiği ince yapılı kollara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilir. Profesyonel anlamda yapılan ameliyatsız kol germe ile zarif bir kol görünümü sağlanır.

Gergin ve sıkı yapılı ince kollara sahip olmak için günümüz teknolojisi doğrultusunda geliştirilen yöntemleri kullanarak kol germe işlemini gerçekleştiriyoruz. Kol bölgesinde rahatsızlık veren kalınlığı bu alandan alınan yağ oranı ile azaltıyoruz. Böylece kişileri estetik ve zarif görünüme kavuşturuyoruz.

Omuz ve kol dekoltesine önem veren bayanlar tarafından tercih edilen kol germe işlemini kliniğimizde en yeni denenmiş tedavi yöntemleri ile düzenliyoruz. Ameliyatsız kol germe fiyatları kliniğimizde hastalar üzerinde yaptığımız analizler ve uygulayacağımız yöntemler doğrultusunda belirtiyoruz.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Kol sarkmasının birçok faktörü bulunuyor. En önemli faktör ise yaş faktörü olarak karşımıza çıkıyor. Yaşın ilerlemesi ile beraber vücutta kolajen üretimi gerçekleştiren hücreler azalmaya başlar. Bu durum cildin esnekliğini yitirerek sarkmasına neden olur.

Kol sıkılaştırmak amacıyla yapılan spor ve diyetler istenilen hedefleri gerçekleştirmiyor. Kollarda bulunan kas dokularının gevşemesi ve yerçekiminin de etkisiyle kol derisi aşağıya doğru sarkar. Kol derisi sarkmasının bir diğer nedeni ise yağlanma faktörüdür.

Kilolu ve kalın kollarda farklı miktarı daha fazladır. Alınan kiloları vermek amacıyla yapılan egzersizler kol sarkmalarını istenilen seviyede önlemez. Bu nedenle kalıcı yöntemlere başvurmak estetik açıdan daha avantajlı olacaktır. Birçok bayanın tercih ettiği ameliyatsız kol germe uzman hekimler gözetiminde klinik ortamlarda yapılır.

Ameliyatsız Kol Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız kol germe medikal estetik uzmanları tarafından yapılır. Cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi yapıyoruz. Kol germe sırasında ön muayene sırasında yaptığımız incelemeler doğrultusunda belirtmiş olduğumuz fazla deri ve yağ miktarını alıyoruz.

Fazlalıklar vücuttan alındıktan sonra kol germe işlemini dikişlerle tamamlıyoruz. En son aşamada ise kol bölgesini yaptığımız pansuman ile siteril bir şekilde sarıyoruz.

Ameliyatsız Kol Germe Ne Kadar Sürer?

Her operasyon gibi ameliyatsız kol germe uygulamasının da bir süresi bulunur. Cerrahi bir operasyon olduğu için uygulama yaklaşık 2-3 saati bulabilir. Bazı hastaların isteği üzerine kol germe ile Liposuction işlemi ne aynı anda yapıyoruz. Bu durum operasyon süresinin uzamasına neden oluyor.

Ameliyatsız Kol Germe Öncesi

Kollarda görülen sarkık ve gevşemiş yapı birçok kişiyi rahatsız edeceğinden dolayı kol germe tercih edilir. Kol germe öncesinde hastaların bir takım hususlara dikkat etmesi gerekir. Tercih edilen klinik ve doktor tarafından yapılan ön muayeneler sırasında kolun yapısı ihtiyaç duyduğu uygulama boyutu tespit edilir.

Cerrahi bir operasyon olan ameliyatsız kol germe için hastanın genel sağlık durumunun da elverişli olması gerekir. Bu doğrultuda hastaya şeker ve kan testi yapılır. Yapılan bu tetkikler sonucunda hastanın genel durumu hakkında bilgi sahibi olunur.

Aynı şekilde operasyondan Bir hafta önce kan sulandırıcı ve takviye ilaçlardan uzak durması gerekiyor. Bunun dışında sigara ve alkol kullanan hastaların bu zararlı alışkanlıklara belli bir süre ara vermesi daha sağlıklı olacaktır.

Ameliyatsız Kol Germe Sonrası 

Kol germe sonrasında da hastaları kaliteli bir dinlenme süreci geçirmeleri gerekir. Ne kadar çok istirahat edilirse o kadar hızlı toparlanır. Operasyonun gerçekleştiği ilk günü hasta ilk geceyi hastanede geçirir. Bütün gece hastanın sağlık durumu takip edilir ve ertesi görmek hasta taburcu olur.

İşlemin gerçekleştiği kollar sargıda olacağı için herhangi bir darbe ve travmaya maruz kalmaması gerekir. İyileşme sürecinin hızlı olması bakımından hastanın 10 gün boyunca koltuk korsesi takması gerekir.

Korse sayesinde kol ve dikişler tüm travmalara karşı korunmuş olur ve aynı şekilde iyileşme hızlanır. Doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve kolun enfeksiyon kapmaması için düzenli aralıklarla pansuman yapılması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de düzenli beslenmeye önem verilmeli ve operasyondan 10 gün sonra ise düzenli olarak spor ve egzersizler yapılmalıdır. Böylece kol germe yapılan bu hareketlerle desteklenmiş olur.

Ameliyatsız Kol Germe Olanların Yorumları

Kol germe cerrahi operasyonlar içerisinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu kadar fazla ilgi görmesinin nedeni ise kolda meydana gelen sarkma ve gevşemeler yapılan diyet ve egzersizler ile kalıcı sonuçlar sağlamıyor. Bu nedenle her geçen gün kol germe olmak isteyenlerin sayısında artış görülüyor. Bu doğrultuda ilgili birçok yorum bulunuyor.

Yapılan yorumların bir kısmı geçirmiş kişiler tarafından yapılır bir kısmı ise  olmak isteyen kişiler tarafından yapılır. Kol germe ile ilgili birçok yorumun bulunması bu konuda kişilere yol gösterici oluyor. Birçok kişi kol germe nasıl yapıldığı sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi hususlarda merak içerisindedir. Kol germe ile ilgili yapılan yorumları okumak kişilere birçok yönden bilgi sağlayacaktır.

Ameliyatsız Kol Germe Fiyatları 2024

Ameliyatsız kol germe fiyatları 2024 merak edilen konuların başında gelir. Cerrahi operasyonlarda fiyatlar belirlenirken hastanın genel durumu ve operasyon sonrasında hastanın hastanede kalıp kalmaması bakımından farklı fiyat politikaları doğrultusunda değerlendirmeler yapılır. Ameliyatsız kol germe fiyatları 2024 hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bize sorarak bizden fiyat bilgisi alabilirsiniz.