Ameliyatsız Bacak Germe

ameliyatsız bacak germe

Ameliyatsız Bacak Germe Nedir?

Ameliyatsız Bacak Germe, oldukça fazla tercih ediliyor. Bu yöntem ile daha iyi görünen ve daha sıkı olan bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacaklarda sarkma, birçok insanda meydana gelebilecek bir durumdur. Bu durumdan rahatsız olan kişiler ise daha sıkı bacaklara sahip olmak adına sağlık işlemlerinden yararlanıyor. Bacaklarda sarkma meydana gelmesinin en yaygın nedenlerinden bir tanesi yaşın ilerlemesidir.

Aynı zamanda kilo verme gibi durumlarda da sarkma yaşanabilir. Bu kapsamda, bacak germe işlemi ile bu sarkmaların giderilmesi mümkün oluyor. Gevşemelerin önüne geçmek adına uygulanabilen etkili bir yöntemdir. İnsanlarda iç bacak yüzeyindeki derinin gevşemesi, estetik görüntüyü bozan bir durumdur. Bacak germe ile bu görüntünün yok edilmesi mümkündür. Görüntü açısından olumsuz etkilemesinin yanı sıra sarkıklar nedeniyle bacak iç yüzleri birbirine sürterek pişik gibi problemlere de neden olabilir. Ameliyatsız germe ile bu sarkmanın önüne geçilmesi ve düzeltilmesi mümkündür.

Ameliyatsız Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyat olmadan bacak germe işlemi alanında uzman doktorlar tarafından yapılır. Tam donanımlı hekimler, germe işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirir. Öncelikle operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra ortalama 2 saat gibi bir sürede tamamlanır. Ameliyat sonrasında ise genel olarak 1 gün hastanede kalınır.

Yöntemde bacakların iç yüzeyinde bulunan fazlalık çıkarılır. Daha sonra ise iç yüzey derisinin yukarı doğru gerdirilmesi söz konusudur. Yapılan bu işlem sonrasında derinin daha gergin olması sağlanır. İşlem bitince de kasık çizgisi üzerinden derinin tekrar dikilmesi yapılır. Ameliyat yapmadan ameliyatsız bacak germe işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Kimler İçin Uygundur?

Bacaklarında sarkma olan kişilerin en fazla merak ettiği şeylerden birisi ameliyatsız germe işleminin kimler için uygun olduğudur. Genel olarak birçok farklı kişi için bu işlemin yapılması uygundur. Öncelikle hızlı kilo alıp veren kişilerde sarkma sık meydana gelir ve bu kişiler germe işlemi yaptırmaya uygundur.

Aynı zamanda güneşe çok maruz kalma nedeniyle bacaklarında sarkma olanlar için de ameliyatsız germe yöntemi uygundur. Bunun yanı sıra yaşlanma nedeniyle sık gelişen sarkma durumunda da yine ameliyatsız germe yönteminden yararlanabilirsiniz. Bunlar ve benzeri nedenler ile bacak sarkması yaşayan veya derisinde gevşeme olan kişiler için ameliyatsız germe uygundur. Yapılan doktor muayenesinden sonra bu uygulama için uygun olunup olunmadığı belirlenir.

Ameliyatsız Bacak Germe Öncesi

Bacak germe ameliyatı öncesinde uzman doktor tarafından bazı tetkikler yapılır. Bu tetkikler fiziksel muayene içermesinin yanı sıra bazı testleri de içerebiliyor. Germe işleminde önce doktorunuz tarafından sizlere söylenen talimatlara uymanız gerekir. Öncelikle işlem öncesi alkol ve sigara tüketmemeniz gerekir. Bu maddelerin en az bir hafta öncesinden bırakılması gerekir. Aynı zamanda kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız bu ilaçların kullanımına ara verilmesi gerekiyor. Doktor tarafından yapılan muayene sırasında derinin incelemesi yapılır.

İlginizi Çekebilir  Velashape 3

Ne kadar yağ fazlası olduğu tespit edilerek derinin kalitesi de görülür. Bununla birlikte hastanın germe işleminde beklentileri sorularak bu yönde işlem yapılır. Yağlanma ve sarkma durumu beraber söz konusu ise ameliyatsız bacak germe yapılır. Aynı zamanda liposaction ile birlikte uygulanır. Böylece bacağın hem daha sıkı hem de daha ince olması sağlanır. Bütün bu bilgiler operasyon öncesinde hastaya verilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Sonrası

Ameliyatsız germe işleminden sonra hastaların dikkat etmesi gereken çeşitli konular vardır. İlk olarak hastaların bacağını en az 1 hafta boyunca hareket ettirmemesi gerekir. Bununla birlikte yürüme ve benzeri faaliyetlere ara verilmesi gerekir. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise dikiş bölgesinin korunmasıdır.

Operasyon sonrasında uzman hekimler tarafından hastalara gerekli bütün bilgiler verilir. Doktorunuz tarafından size verilen talimatlara uymanız ve dikkat etmeniz halinde iyileşme sürecini hem daha hızlı hem de daha sorunsuz geçirmeniz mümkün olur. Hijyene dikkat etmek de bir diğer önemli konu olarak gösterilebilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bacak germe uygulaması yaptıran hastalar mutlaka ameliyat sonrası talimatlarına uymalıdır. Aksi takdirde işlemin sonuçları istenildiği gibi olmayabilir veya iyileşme süreci beklenenden daha uzun sürebilir. Genellikle insanlar operasyon sonrasında hemen iyileşmeyi ve daha ince, sıkı bacaklara sahip olmayı ister. Bunun olması için ameliyat sonrasında dikkatli davranmak ve iyice dinlenmek önemlidir. Hastalar dikiş bölgesine çok dikkat etmelidir.

Aynı zamanda uzun bir dinlenme süreci geçirmelidir. Ayrıca; ameliyatsız bacak germe operasyonu sonrasında birkaç hafta korse kullanmak faydalı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken her konu hakkında doktorunuz tarafından sizlere gerekli bilgiler ve talimatlar eksiksiz olarak verilecektir.

Ameliyatsız Bacak Germe Başarı Oranı Nedir?

Sıkı ve ince bacaklara sahip olmak isteyen kişiler için farklı yöntemler bulunur. Bunlardan birisi olan ameliyatsız germe işleminin başarı oranı ise birçok kişi tarafından merak edilir. Günümüzde birçok insan tarafından ameliyatsız germe işlemleri tercih ediliyor. Etkili ve başarılı olması sayesinde memnun eden sonuçlar ortaya koyuyor.

Belirtmek gerekir ki operasyonun mutlaka iyi bir klinikte, hastanede yaptırılması gerekir. Aynı zamanda uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde yapıldığında çok yüksek başarı oranına sahiptir. Yani bacaklarınızın daha gergin olması için bu yöntemi tercih edebilir ve memnun edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Bacaklarda meydana gelen sarkma miktarının ne kadar olduğu ve hasta beklentileri ameliyat sonuçları üzerinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir  Saç Dökülmesi Tedavisi

Ameliyatsız Bacakta Tekrar Sarkma Olur Mu?

Bacakta meydana gelen sarkmalar oldukça rahatsız edici olabilir. Görüntü açısından kötü olmasının yanı sıra aynı zamanda sürtünme ile pişik ve benzeri sorunlara da neden olabiliyor. Farklı nedenler ile ortaya çıkan sarkmaların giderilmesi için çeşitli yöntemler bulunuyor. Ameliyatsız germe ise en iyi seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu operasyonu geçirdikten sonra tekrar sarkma olup olmayacağı ise merak edilen konulardan bir tanesidir.

Genel olarak sarkma durumu, vücutta yağ hücrelerinin fazla çalışmasından dolayı ortaya çıkar. Yani sarkan bacakta germe işlemi yapılsa da sonradan tekrar yağlanma ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu nedenle yağ aldırma işlemi ile birlikte germe yapılması tekrar sarkma olmamasını sağlayan bir yoldur. Yani etkili sonuçlar elde etmek ve bacağındaki sarkmalardan kurtulmak isteyen kişiler yağ aldırma ile birlikte ameliyatsız germe operasyonu tercih edebilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Bacak germe ameliyatı olmak isteyen kişiler bu konuda birçok soruyu araştırıyor. Bunlardan birisi de operasyonun devlet hastanelerinde yapılıp yapılamadığıdır. Belirtmek gerekir ki ameliyatsız bacak germe operasyonu devlet hastanelerinde de yaptırılabilen bir işlemdir. Deneyimli uzman hekimler ile yapılan işlemde başarı oranı yüksektir.

Devlet hastanelerinde operasyon için istenen fiyat ise daha düşük olacaktır. Ancak şunu da bilmeniz gerekir ki operasyon için sizlere verilen randevu tarihi daha uzak bir tarihte olabiliyor. Yani özel kliniklerde daha kısa sürede ameliyatsız germe işlemi yaptırmanız mümkündür.

Ameliyatsız Bacak Germe SGK Karşılar Mı?

Sarkan bacaklar için yapılan ameliyatsız germe operasyonu oldukça fazla insan tarafından tercih ediliyor. Bu operasyon estetik amaçlar ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle de kişilerin operasyonu kendileri karşılaması gerekir. SGK tarafından ameliyatsız germenin karşılanması gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda herhangi bir sigorta tarafından da bu operasyonun ücretini karşılamanız mümkün olmuyor.

Estetik operasyon kategorisinde yer alan hiçbir işlem SGK tarafından karşılanmaz. Bu işlemin SGK tarafından karşılanabilmesi için sağlık amaçlı yapılması gerekir. Yani kişinin sağlık durumunu olumsuz etkileyen bir durum olması ve bunun giderilebilmesi için bacaktaki sarkmanın alınması zorunlu olmalıdır. Ancak böyle bir durumda SGK operasyon ücretini karşılar. Bunun aksi durumlarda mümkün değildir.

İç Bacak Germe Riskli Mi?

İnsanların bacaklarından sarkma meydana gelmesi son derece normal bir durumdur. Sarkmanın ortaya çıkmasına neden olan çok sayıda faktör olabilir. Sarkma sorununa sahip olan kişiler ameliyatsız germe operasyonunu oldukça fazla tercih eder ve yaptırır. Operasyon ile ilgili en fazla merak edilen şeylerden birisi ise riskler oluyor.

Hastalara bu operasyonun riskli olup olmadığını merak ediyor. Belirtmek gerekir ki ameliyatsız germe işlemi son derece risksiz bir operasyondur. Hatta en risksiz operasyonlardan birisi olarak iç bacak germe işlemi gösterilebilir. Aynı zamanda tekrar söylemek gerekir ki bu operasyonda başarı oranları çok yüksektir.

İlginizi Çekebilir  Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Ameliyatsız Bacak Germe Sonrası Ek Operasyon Gerekir Mi?

Ameliyatsız germe operasyonu kişilerin bacaklarının daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Başta yaşlanma olmak üzere pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan sarkma durumundan kurtulmak, ameliyatsız bir şekilde mümkün oluyor. Ameliyat olmadan tek seferde sarkmalardan kurtulmayı başaran birçok kişi vardır.

Aynı zamanda duruma bağlı olarak ek operasyon da gerekebilir. Buna gerek olup olmadığına ise uzman hekimler tarafından karar verilecektir. Ayrıca, ameliyatsız bacak germe operasyonu bittikten sonra elde edilen sonucun vücudunuz ile orantılı bir görüntüye sahip olması için ek operasyona ihtiyaç duyulabilir. Doktorunuz tarafından yapılan muayene sonrasında bunun yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Eğer gerekli ise daha orantılı bir bacak görünümü için doktorunuz uygun bir tarihte ek operasyon düzenler.

İç Bacak Germe Sonrası İz Kalır Mı?

Sağlık alanında yapılan estetik operasyonlarda iz kalma durumu söz konusu olabiliyor. Hastalar da bu noktada ameliyatsız germe sonrasında iz kalıp kalmayacağını soruyor. Operasyon iyi bir şekilde yapıldığı takdirde kalacak olan iz hem küçük olacaktır hem de az görünürlüğe sahip olacaktır.

Bu noktada operasyonun alanından uzman hekimler tarafından ve tam donanımlı hastanelerde, kliniklerde yapılması tavsiye ediliyor. İzlerin az görünmesi için uygun noktalardan işlem yapılır. Bacaklarında meydana gelen sarkmaların giderilmesi için ameliyatsız germe yöntemini tercih edenler küçük izler ile başarılı sonuçlar elde edebilir. Aynı zamanda operasyon sonrasında kalan küçük izler de en az görünürlüğe sahiptir.

Ameliyatsız Bacak Germe Fiyatları 2024

İnsanların genel vücut görüntüsü içinde bacaklar önemlidir. Sarkık bacaklar bu noktada oldukça rahatsız edici olabilir. Ameliyatsız germe operasyonu bu noktada ön plana çıkıyor ve birçok kişinin tercihi oluyor. Belirtmek gerekir ki operasyon için ödenmesi gereken fiyatlar ise farklılık gösterir. Öncelikle işlemin yapılacağı hastane veya klinik fiyatlar üzerinde etkilidir.

Bununla birlikte nasıl bir uygulama yapılacağı da önemli unsurlar arasında yer alır. Hastanın sahip olduğu sarkma düzeyine göre fiyatlar farklı olabiliyor. Fiyatlara etki eden bir başka unsur ise ameliyatsız germe ile birlikte yapılan diğer işlemlerdir. Liposakşın gibi işlemler ile birlikte operasyon yapılıyor ise bu da fiyatları belirlemeye yardımcı olur.

Bu kapsamda; ameliyatsız bacak germe ile daha gergin, sıkı ve estetik bacaklara sahip olunabilir. Ameliyatsız Bacak Germe Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.