Lazerle Tüy Sarartma

lazerle tüy sarartma

Lazerle Tüy Sarartma Nedir?

Lazerle tüy sarartma, İstenmeyen tüylere çözüm olan lazer epilasyon uygulamalarında görülemeyen çok ince ve tüy kıvamında olan kıllar için bu teknoloji geliştirilmiştir. Klasik olan lazer yöntemlerine alternatif olarak geliştirilmiş olan bu yöntem çok ince ve açık renkli olan kıllar içim etkili sonuçlar verdiği için tercih edilmiştir.

Tüy problemleri kadın ya da erkek fark etmeden herkes için estetik bir sorundur. Kişiler bu sorunla baş edebilmek için birçok yöntem denemektedirler.

Klasik yöntemlerden olan ağda, jilet, tüy dökücü kremlerin sonuçları kalıcı olmadığı gibi ağrı hissi uyandırmasından dolayı her zaman etkili sonuçlar alınamayan tekniklerdir. Gelişen teknoloji sayesinde lazerle epilasyon uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Sonuçların kalıcı olmasından ve ağrısız bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı lazer epilasyon uygulamaları sıklıkla tercih edilirken her cilt ve kıl tipine göre yöntemler belirlenmelidir. Bu yöntemler içerisinde kılların köklerinin görülebilir olması da başarısını arttırmaktadır.

Lazerle tüy sarartma uygulaması lazer epilasyon uygulamalarında yok edilemeyen tüyler için geliştirilmiş başarılı bir işlemdir. Uygulama sırasında hemen etkiler görülerek kılların beyazladığı görülmektedir ve kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmeden konforlu bir süreç geçirir. 

Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Tüy sarartma uygulaması açık renkli ve ince tüyler için geliştirilmiş ileri bir teknolojidir. Uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmadan hafif batmalar oluşarak kişiyi rahatsız etmez. Etki eden lazer ışınları sayesinde kılların hemen beyazladığı ve sonrasında iki hafta içerisinde döküldüğü görülmektedir.

Cilt ve kıl tipine göre uzman kişiler tarafından seanslar belirlenir. Sonrasında cilt lazer ışınlarıyla taranır. Taranan bölgelerde acı hissi oluşmadan kıllarda görülen beyazlıklar sonuçların başarılı olduğunun kanıtıdır.

Eğer işlemler sonrasında kendiliğinden beklenen dökülmeler olmuyorsa kese işlemi yapılmalıdır. Kalıcı bir uygulama değildir ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1-3 ay arası tekrar kıl oluşumu söz konusu olabilir.

İlginizi Çekebilir  Üsküdar Lazer Epilasyon

Etkilerin kalıcı olması ve uzamaların geç olmasını isteyen kişilerde uygulama düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Lazer epilasyon uygulamaları gibi kalıcı etkiler görülmez ama kişilerin rahatsız olduğu görüntüyü gidermek için alternatif bir uygulamadır.

Lazerle Tüy Sarartma Kimlere Uygulanır? 

Uygulama lazer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi oldukça güvenli bir estetik uygulamadır. Bu nedenle herkese güvenle uygulanabilir.

Ten rengi ya da cilt tipi fark etmeden lazer epilasyon uygulaması için uygun olan herkeste başarılı sonuçlar vermektedir. Önemli olan doğru cihazlarla ve uzman kişiler tarafından işlemlerin yapılması, düzenli aralıklarla devam edilerek tüylerde azalmanın sağlanmasıdır.

Yaz döneminde bile rahatlıkla kullanılabilen bir uygulama olmasından dolayı tüy sarartma teknolojisini yüz ve kol gibi bölgelerde yaz dönemlerinde rahatsız eden bir görünüm oluşmasından kurtarabilmeniz mümkündür. 

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen tüylerde sarartma uygulaması vücudun her bölgesinde konforlu bir şekilde uygulanabilir.

Özellikle tüylerin kötü görüntüsünden kurtulmak isteyen kişilerin tercih ettiği bıyık, çene, yanaklar, boyun, kol, bacak, karın gibi bölgelere rahatlıkla uygulama yapılabilir. Uygulama için cilt tipi fark etmese de önemli olan noktalar atlanmamalıdır.

En önemli nokta düzenli aralıklarla devam edilerek sarartma yapılan tüylerde azalma sağlanabilir. Bu nedenle uzman kişilerin önerdiği seanslar atlanmamalı ve mutlaka devamlı bir şekilde önerilen sürelerde seanslara katılım sağlanmalıdır.

Tıpkı lazer epilasyon uygulamaları sonrasında olduğu gibi korumak önem taşır. Tüy sarartma teknolojisi kullanıldıktan sonra mutlak güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve nemlendirici ürünlerle vücut rahatlaması sağlanmalıdır.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi makyaj deniz gibi aktivitelerden kısıtlama yapılmayıp sadece nemlendirici kremle koruma sağlanması yeterli olacaktır.

Tüy Sarartma İşlemi Ağrılı mıdır?

Lazer epilasyon yapılarak ortadan yok edilemeyen tüylerin sarartılması için uygulanan lazerle tüy sarartma uygulaması sırasında kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Son derece pratik ve hızlı bir şekilde tüylerinde beyazlaşmayı hemen görebilir.

İlginizi Çekebilir  Pendik Lazer Epilasyon

Etkilerini hemen gösteren uygulama sırasında sadece hafif bir batma hissi oluşup kişiyi rahatsız edecek düzeyde değildir.

Uygulama öncesi ya da sonrasında bir bakım, hazırlık gibi süreçlere gerek duyulmayıp sadece nemlendirici krem kullanılması rahatlama açısından yeterlidir.

Ağrısız bir işlem olmasından dolayı gelişen teknoloji sayesinde oldukça pratik bir uygulama olarak özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Düzenli uygulandığı takdirde sararma olan tüyler zaman içerisinde yok olmaktadır.

Kimler Uygulamadan Yararlanabilir?

İstenmeyen tüylerin görüntüsünden rahatsız olan ve lazer epilasyon yaptırmayı düşünmeyen herkes uygulamadan faydalanabilir.

Önemli olan doğru cihazlar kullanılarak uygun olan kişilere uzman kişiler tarafından müdahale edilmesidir. Bir risk ya da yan etki söz konusu olmadan güvenli bir uygulama olmasından dolayı yaygın bir kullanıma sahiptir.

Q Switch Lazer Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanabilir?

Q swicth lazer teknolojisi oldukça etkili bir cihazdır ve uygulama sırasında tüylerde hemen beyazlaşmalar görülerek etkisi başarılı bir uygulamadır.

Lazer epilasyon uygulaması sırasında etki edilemeyen ince ve açık renkli kılların sarartılması, düzenli uygulanması sonrasında ise yok edilmesini amaçlayan etkili bir uygulamadır.

Kişinin isteğine bağlı olarak uzman kişilerin kontrolleri sonrasında istenen her vücut bölgesine güvenli bir şekilde uygulanabilir. Özellikle kadınların yüz, boyun, yanak, çene gibi bölgelerinde sıklıkla kullandığı başarılı bir estetik uygulamadır.

Her bölgeye uygulanabilmesinin yanı sıra bazı bölgelerde uygulama yapılması önerilmemektedir. Açık yaraların ve enfeksiyonun olduğu, egzama ve mantar hastalığı olan, göz ve kirpik çevresi, burun ve burun delikleri gibi bölgelerde tüy sarartma önerilmeyen bir uygulamadır.

Lazerle Tüy Sarartma Etkisi Kalıcı Mıdır?

Cilde canlılık ve parlaklıkta veren lazerle tüy sarartma uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak 1-3 ay sonrasında kendini tekrarlamakta ve kıllar eski rengini tekrar almaktadır. Uygulamanın etkisini arttırmak ve kalıcı olmasını sağlamak için mutlaka düzenli bir şekilde seanslar yaptırılmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Çekmeköy Lazer Epilasyon

Düzenli aralıklarla yapılan uygulama sonrasında tüylerde azalma görülerek yok edilmesi daha mümkün olmaktadır. Kalıcı olmamasına rağmen lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istemeyen kişilerin tercih ettiği, etkilerini hemen göstermesinden dolayı istenmeyen kötü görüntünün yok edilmesi amaçlandığından sıklıkla uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma Avantajları Nelerdir?

Lazerle gerçekleşen tüy sarartma uygulaması birçok avantaja sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. En büyük avantajı kısa süre içerisinde uygulamanın tamamlanması ve etkilerinin hemen görülmesidir. Lazer epilasyon yaptıran kişilerin yok edilmeyen tüyleri uygulamanın düzenli yaptırılması sonucu yok edilmektedir.

Cilt tipi ayırt edilmeden 18 yaş üzeri kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanabilir. Lazer epilasyon uygulaması özellikle kış aylarında tercih edilirken lazerle tüy sarartma uygulaması en başarılı sonuçları yaz aylarında vermektedir.

İşlemler sonrasında hemen etkileri görülürken tüylerin rengi açılır ve incelmeler meydana gelir. Uygulama yapılan bölgedeki tüyler dışardan bakıldığında görülmez ve bu da kişinin rahat olmasına fayda sağlar.

Lazerle Tüy Sarartma Fiyatları 2024

İşlemlerin sırasında ya da sonrasında kişi acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Bu avantajlardan dolayı en sık kullanılan lazerle tüy sarartma uygulaması özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Lazerle tüy sarartma fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.