Safir Saç Ekimi

safir saç ekimi

Safir Saç Ekimi; Saç dökülme problemi yaşayan bireyler için uygulanan başarılı yöntemlerden biri olan  yenilikçi bir uygulamadır.

En yeni teknolojilerin kullanıldığı safir saç ekimini diğer yöntemlerden ayıran en önemli detay işlem sırasında kullanılan safir uçlardır. Safir kalem ucu, kullanılan diğer çelik uçlardan daha sağlıklı ve başarılı bir görüntü sağlar.

Saç ekiminde kat edilen ilerici ve yenilikçi gelişmelerle insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Kullandığımız safir saç ekimi yönteminde gerçekleşen operasyonlar sırasında hastalar herhangi bir doku tahribatı yaşamadan hızlı bir iyileşme süreci geçiriyor.

Özel ince safir uçlu kalem sayesinde çok daha küçük kanallar açılarak donör bölgeden alınan sağlıklı kıl kökleri yerleştirilir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Yeni bir saç ekim yöntemi olan safir saç ekme, saç köklerinin yerleştirileceği alanlar safir uçlu kalem yardımıyla açılır. Cilt dokusuna zarar vermeyen safir kristalinden elde edilen bu özel ince uçlu kalem sayesinde doğal sonuçlar elde edilir.

Saç ekimi sırasında kanama daha az görülür ve hastalar kaliteli bir dinlenme sonucunda hızlıca iyileşebilirler. Saç ekim merkezimiz tarafından kullanılan yeni teknolojik yöntemlerle saç problemi yaşayan kişilerin sorunlarını için en iyi çözüm yöntemleri ile gidermeye çalışıyoruz.

Doğada doğal olarak bulunan safir olarak adlandırılan değerli bir elementi tercih ediyoruz. Bu değerli safir bıçakları yardımıyla saç ekiminde istenilen sonuca başarılı bir şekilde ulaşıyoruz.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Son dönemlerin popüler uygulamalarından biri olan safir saç ekimi kullanıcılarına birçok açıdan avantaj sağlar. Saç ekiminin avantajları şu şekildedir:

  • Safir doğada bulunan bir elementtir Bu nedenle dokulara zarar vermez.
  • Safir saç ekim uygulamasında iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Cilde zarar vermeyen safir uçlu bıçaklar sayesinde daha az kanama görülür ve cildin enfeksiyon kapma gibi bir problemi olmaz.
  • İşlem sırasında kullanılan safirler tek kullanımlık olduğu için kişiye özeldir.
  • Yoğun bir saç ekimi sağlanan saç ekiminde doğal bir görünüm elde edilir.
  • Açılan kanalların boyutu çok küçük olduğundan dolayı daha fazla kanal açma imkanı tanır ve bu sayede dolgun saçlara ulaşmak saç ekimi ile mümkündür.
İlginizi Çekebilir  İğneli Lipoliz

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç ekim operasyonu öncesi hastalara yapılması gereken tetkik ve tahliller kliniğimiz tarafından yapılır. Hastaların kullandığı ilaçlar hakkında uzman hekimi bilgilendirmesi gerekir.

Saç ekimi öncesinde hastaların kan sulandırıcı ve takviye ilaçlardan uzak durması gerekir. Ayrıca iyileşme sürecini olumsuz etkileyen sigara ve alkol gibi maddelerden uzak durmak gerekir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Fakat yeni ekilen saçların hassasiyeti göz önünde bulundurularak darbe ve temastan kaçınmak gerekir. İşleminin 3 gününden sonra saçlar yıkanabilir. Saç ekim işleminden sonra şok dökülme olarak adlandırılan ekilen saçlar dökülecektir.

Geçici bir süreç olan şok dökülmenin ardından saçlar yeniden uzamaya başlar. Kökleri tutunmaya çalışan saçlar 1 yıl sonra en doğal halini alarak estetik bir görüntü elde ediliyor. Saç ekiminden sonra saç bakımı açısından saçı işten besleyecek ürünler tercih edilmelidir.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Bu yöntemde öncelikle kullanılacak olan donör bölge belirliyoruz ve greft sayısı doğrultusunda sağlıklı kıl köklerini topluyoruz. Safir saç ekim yönteminin en önemli özelliği safir uçlar sayesinde hastalarda doku hasarı meydana gelmez. Cilde zarar vermeyen safir uçlar yardımıyla daha fazla sık kanal açıyoruz.

Kanalların sık açılması saçın yoğun bir görünüme sahip olmasını sağlar. Özel olarak kullanılan safir uçlar sayesinde topladığımız greftleri saçın çıkış yönü doğrultusunda özenli bir şekilde açılan kanallara yerleştiriyoruz. Uyguladığımız Bu yöntem sayesinde hastalarımız aynı gün içerisinde normal hayatlarına dönebilirler.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Sağlıklı ve güvenilir bir yöntem olan safir saç ekimi saç dökülme problemi ve kellik yaşayan hastalar için kalıcı ve doğal bir çözüm sunuyor. Bu nedenle hem daha iyi bir görünüm elde edilir hem de doğal kullanılan safir uçlar sayesinde birçok kişi sağlıklı ve dolgun saçlara kavuşuyor. Safir doğada bulunan bir element olduğu için saç ekimi sırasında cilde herhangi bir zarar vermez.

İlginizi Çekebilir  Snowcell Bakımı

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekiminde öncelikle saç ekim işleminin gerçekleşeceği bölgenin yapısını inceliyor ve kullanılacak greft sayısını belirliyoruz. Ardından kullanılacak olan donör bölgedeki sağlıklı ve dayanıklı saç köklerini topluyoruz. Safir uçlar yardımı ile açılan kanallara toplanan greftleri özenli bir şekilde yerleştiriyoruz.

Tüm bu işlemler emek ve deneyim ister. Uzman hekimlerimiz bu konuda hastalarımızın istenilen sonuca ulaşması için en büyük çabayı göstererek hastaların doğal sonuçlara ulaşmasına yardımcı olur.

Safir Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç Ekimi güncel gelişmeler ve kullanılan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir. Saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.

Fiyatlar hakkında daha net bilgilere sahip olmak isteyenler kliniğimize gelerek burada yapılan ön muayene sonucunda safir saç ekimi fiyatları 2024 hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirler.