bolgeselincelme

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme vücutta meydana gelen yağlanma problemini ortadan kaldırabilmek adına yardım alınarak işlem yapılabilir. Biriken yağ hücrelerinin uygulama ile giderilme oranı oldukça yüksektir.

İşlemin yöntemi ve tekniği açısından değişkenlik gösterdiğinden dolayı işlem öncesinde ön muayene yapılması uygun görülür.

Böylelikle daha sıkı ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olunabilir. Vücudun birçok yerine bölgesel incelme işlemi yapılabilir.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gündemde adından bahsettirilen konulardan biri, yağ hücrelerinin ortadan kaldırılmasıdır. İşlemin uygulanması ve yapılması genelde tercih edilen yönteme göre değişkenlik gösterebilir. Yağ dokuları eritilebilir, dondurulabilir veya tedavi ettirilebilir. Kullanılan ışın sayesinde yağ dokuları tahribe uğrar ve ortadan kaldırılır. Kişi istediği vücut yapısına sahip olabilir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Vücut şekillendirme ve sıkılaştırabilmek adına gerçekleştirilen bölgesel incelme uygulamasının yapılabilmesi için öncelikle kişinin muayeneden geçmesi gerekir.

Böylelikle kişinin işleme uygun olup olmadığı hakkında detaylı bilgiye sahip olunur.

Hamile olan, kalp rahatsızlığı ve kalp pili takılı olan, işlemin yapılacağı bölgede protez varsa işlem yapılmaz. Bunun haricinde sağlık problemi olmayan kişilere rahatlıkla işlem yapılabilir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Yapılan bölgesel incelme yöntemleri arasında Onda soğuk dalga terapisi, İğneli Lipoliz, Velashape-3 ve Emslim ile incelme işlemi yapılabilir. Teknik ve yöntem bakımından değişim gösteren durumlar arasında yer alır. İşlem öncesinde yapılan muayene ile birlikte hangi teknik ve yöntemin kullanılacağı yönünde planlama yapılır. Böylelikle sağlıklı ve daha etkili sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

Bölgesel İncelme Kaç Seanstır?

Bölgesel yağlanma problemi herkeste değişkenlik gösteren bir durumdur. Bundan dolayı yapılacak uygulama ve yöntem açısından değişim gösteren bu durumun planlaması gerçekleşebilmesi adına muayene şart olarak sunulur.

Muayene sonucunda işlemin seans sayısına karar verilebilir. Uygulama yapılacak bölgeye ve hasar durumuna göre değişim gösteren bu durum karşısında etkili sonuçların alınma oranı yüksektir.

Ortalama olarak 5-8 seans olarak uygulanabilir özelliği vardır. Yapılan ilk seansta işlem süresi fazladır. Bundan dolayı 60-120 dakika arasında süre değişimi meydana gelebiliyor.

Bölgesel İncelme Kullanım Cihazları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve tıp alanında bölgesel zayıflama işlemi için birden fazla cihaz kullanımı meydana gelebilir. Cihazlarda görülen çeşitlilik; uygulama alanına ve hasara göre cihaz seçimi yapılmış olur.

Kullanılan cihazlar genelde sağlık merkezlerine göre değişim gösterir. Fakat sıklıkla tercih edilen cihazlar arasında Eximia, Ultrashape, Smoothshapes şeklinde ele alınabilir.

Bölgesel zayıflama işlemlerinde, uzman hekim tarafından kullanılan ve tercih edilen cihazlardır. Seansların düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi ve güvenilir uzman hekim tarafından yapılması durumunda sağlıklı sonuçlar alınabilir.

Bölgesel İncelme Nerelere Yapılır?

Yapılan bölgesel incelme uygulaması, genelde kişinin vücut yapısının göz önünde bulundurulması üzerine işlem yapılabilir. Yağlanma probleminin meydana geldiği durumlarda genelde bel ve göbek kısmıdır.

Popo, kol, basen gibi bölgelerde de bu yağlanma problemi görülebilir haldedir. Gerçekleştirilen diyetlerin veya egzersizlerin etkisini göstermediği durumlarda yağ yakım uygulaması yapılabilir haldedir.

Kişinin yaptırdığı ön muayene sonucunda işleme uygunluğu tespit edilir. Ardından işlem yapılacak bölge belirlenerek uygulama gerçekleştirilir.

Erkeklerde Bölgesel İncelme Yöntemleri

Erkeklerin genellikle uzun süreli spor yapmaları ve buna ara vermeleri durumunda birçok sorunla karşılaştığı durumlar oluyor. Genelde vücutta yağlanma ve simitlerin daha belirgin olduğu bir durumdan bahsetmek mümkündür.

Göğüs bölgesinde memede büyüme görülmesi üzerine ise durumu kabullenmekten başka bir şey yapmak elden gelmiyor. Fakat Coolsculpting uygulaması ile buna son vermek mümkündür.

Soğuk lipoliz uygulaması olarak bilinen bu sistemle birden fazla mekanizmanın birlikte çalışma durumu vardır. Uygulanan cerrahi ve ultrasonik dalgalar sayesinde dokularda nekroz etkisi yaratılması üzerine vücudun iyileştirilmesi sağlanır.

Bölgesel İncelme Yaş Sınırı

Yapılacak olan bölgesel incelme uygulamasının yaş sınırı vardır. Çünkü vücudun gelişim süreci 18-20 yaşına kadar devam etmektedir. Gelişim sürecinin tamamlanmadığı durumlarda işlemin yapılması önerilmez. Bu yüzden yaş sınırı, tıbbi prosedür gereği 18 üstü olması gerekir. Böylelikle daha sağlıklı ve doğru sonuç alınmış olacaktır.

Onda Soğuk Dalga Terapisi İncelme Cihazı Özellikleri

Onda soğuk dalga terapisi ile birlikte artık tek seansla bile selülitlerden kurtulmak mümkündür. İşlemde harika sonuçların alınabilir olması durumunda işlemin daha çok kişi tarafından tercih edilme durumu mümkün hale geliyor. Özellikle bel ve göbek çevresinde istenilen incelmeye sahip olunabilir.

Onda soğuk dalga terapisi incelme cihazı ile çok hızlı sonuç alınabilir. Medikal mikrodalga ile birlikte gözle görünebilir sonuç elde edilir. Tıp alanında gelişim gösteren bu cihazın, yağ dokularını küçültmesi ve bunun üzerine sıkılaşma sağlaması etkilidir.

Mikrodalga enerjisi sayesinde estetik açıdan doğru sonuç alınmış olur. Onda cihazı günümüz şartlarında da incelme ve selülit sorununu ortadan kaldırmayı başarmıştır. Kullanılan radyofrekans cihazının 1000 katın üzerine çıkılması mümkündür. Lenfatik dolaşım hızlandırılır ve canlandırılır. Böylelikle derinin kalitesi üst düzeye gelerek artar.

Emslim İncelme Cihazı Özellikleri

Emslim incelme cihazı ile günümüzde elektrikli kas stimülatöt uygulamasının en gelişmişi arasında yer alır. Oldukça kusursuz ve etkili bir şekilde sonuç verir. Elektromanyetik dalgaların önce deriden daha sonra yağ dokularına ulaşması sağlanır. Ardından kas kütlesine ulaşırken, etkili bir şekilde uyarı gönderir. İşlemin yapıldığı bölgede egzersiz yoğunluğu sağlanırken güvenli bir şekilde sonuç alınmasına yardımcı olunur.

Velashape 3 İncelme Cihazı Özellikleri

Gerçekleştirilen vakum ve masaj kombini sayesinde cilt yapısında etkili sonuç alınmasına yardım eder. Vücudun her yerine uygulanabilir özelliği vardır. Özellikle hamilelik sürecinden sonra meydana gelen sarkmaların önüne geçebilmek için en sağlıklı sonucu vermede etkilidir. Daha sıkı ve düzgün bir fiziğe sahip olmak için tercih edilen uygulamadan biridir.

Soğuk Lipoliz – (Cooltech) İncelme Cihazı Özellikleri

İncelme yöntemleri arasında yer alan ve günümüz şartlarında sıklıkla tercih edilen uygulamadır. Cilt hassasiyetine ve bölgeye göre ayarlanabilir özelliği vardır. FDA onaylı uygulama olduğu için bölgesel yağlanmanın soğuk vakum yöntemiyle giderilmesi sağlanır. İşlem yapılacak bölgeye göre yağ hücrelerine tahrip edebilmek için -8 dereceye kadar dondurulması gerekir. Böylelikle metabolik şekilde vücuttan atımı gerçekleştirilmiş olur.

İğneli Lipoliz Bölgesel İncelme Ne Kadar Etkili?

Yağ dokusunun içine enjekte edilmiş olan ilaçlar sayesinde bölgesel incelme meydana gelir. Klinik ortamda gerçekleştirilen bu işlemin, yağ dokularını eritmesine yardım eder.

Kullanılmakta olan ilaçlar, normal şartlar altında insan vücudunda var olan ilaçlar olduğu için dengenin tutulmasında etkili olur. Vücutta meydana gelen dengesiz yağ oranı oluştuğunda bu işlemden faydalanılabilir.

İşlemin doğru ve güvenilir ortamda yapılması durumunda istenilen sonuçlar alınır. Yağ dokuları parçalanmasıyla birlikte karaciğer tarafından yok edilmiş olur.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2024

Fiyatlandırma bilgisi genelde merak konusu olan başlıktır. Fakat burada kesin bilgiye ulaşma durumu söz konusu olmadığından dolayı işlemin yapılacağı sağlık merkezi ile iletişime geçilmesi önerilir.

İşlem öncesinde hastanın durumu göz önünde bulundurulur. Bölgesel yağlanma hasarının oranı ve tercih edilecek olan yönteme göre değişim görülür.

Bu durum fiyat bilgisinin değişkenlik göstermesine neden olacağından dolayı bölgesel incelme uygulamasından yardım alınabilir. Bölgesel İncelme Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.