Saç Ekimi

saç ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; Saç dökülme problemi yaşayan kişiler için kalıcı bir çözüm yolu olan  mikro cerrahi bir uygulamadır. Kişilerde görülen saç dökülmesi, seyrelme, kellik gibi durumlarda saç ekme operasyonu gerçekleştirilir.

Saç ekimi, Bu işlemde kişinin ense bölgesinde bulunan dayanıklı saç köklerini dikkatli bir şekilde topluyoruz ve ekim işleminin gerçekleşeceği bölgeye yani açılan kanallara ekiyoruz. Bu konuda bizimle iletişime geçerek bizlerden fiyat alabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olması ile klinik ortamlarda ve anestezi doktoru eşliğinde yapılır. Saç ekiminde kullanılan farklı teknikler bulunur. Kullanılacak tekniğe hasta ve uzman doktorun ortak karar vermesi gerekir. Hastanın herhangi bir ağrı hissetmemesi için lokal anestezi uyguluyoruz.

Ekim işlemi için özel cetvel ve kalemle hastaların saç ekimi bölgelerini çiziyoruz. Kullanılacak greftlerin sağlıklı olması önemlidir. Bu konuda ense bölgesinde bulunan kıl kökleri son derece dayanıklıdır. Buradan alınacak greftleri tek tek toplayıp, açılan kanallara yerleştiriyoruz.

Saç Ekimi Operasyona Hazırlık

Saçın yapısı analiz edilerek greft sayısı belirlenir. Sağlıklı bir sonuca ulaşmak için tüm aşamaların kontrollü bir şekilde ilerlemesi gerekir. Ekim işlemine engelleyecek herhangi bir problem varsa bu problem çözülür ardından işleme geçilir.

Hastanın kellik boyutunun incelenerek tam olarak anlaşılması gerekir. Çünkü kellik tipi doğrultusunda seans sayısı belirlenir. Operasyona hazırlık sürecinde kullanılacak saç ekim yöntemine de karar verilir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ekim merkezi olarak tüm hastalarda geçerli olmak üzere saç ekmek için belirlenen temel aşamalar bulunur. Tüm bu aşamaların temel amacı hastaların istediği başarılı sonuca ulaşmasıdır. Gerçekleştirdiğimiz temel aşamalar şu şekildedir:

  • Döner olarak kullanılacak bölgeden dirençli saç kökleri tek tek toplanır.
  • Ekim işlemi için kanalların doğru bir açı ile açılması.
  • Toplanan sağlıklı saç köklerini açılan kanallara başarılı bir şekilde yerleştiriyoruz.
İlginizi Çekebilir  Glutatyon

Saç Ekimi Öncesi

Saç ektirmek isteyenlerin öncelikle yardım alacakları saç ekim merkezine ve uzman doktora karar vermesi gerekir. Ardından hastanın yaşadığı saç problemi belirlenerek uygulanacak yönteme karar verilir.

Uygulanacak tüm işlem ve prosedürler hakkında hasta bilgilendirilir ve operasyon öncesinde dikkat etmesi gereken hususlar tek tek anlatılır.

Bu doğrultuda hastanın 1 hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçlardan ve zararlı alışkanlıklardan uzak durması gerekir. Operasyona gelmeden önce saçlar yıkanarak temizlenmelidir.

Saç Ekimi Sonrası

Yapılan cerrahi müdahale işlemleri sonucunda saç ekme işlemi tamamlandıktan sonra hastalar evlerine giderek istirahat ederler. Kaliteli bir dinlenme hastanın iyileşme sürecini olumlu etkileyecektir. Verilen ilaçlar ve antibiyotikler düzenli kullanılmalı ve ağır işlerden kaçınılmalıdır. 3 günün ardından saç yıkanabilir. Yıkama sırasında özel şampuan kullanılmalı, saça baskı yapılmamalıdır.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekim işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için hastanın ilk 3 gün dinlenmesi gerekir. Ekim işleminden sonra ekimin gerçekleştiği bölge kabuklanmaya başlar. Yaşanan kabuklanma geçici bir durumdur. Kabuklanma rutin yıkamalar sonucunda tamamen biter.

Saç ekimi işleminin yapıldığı ilk ay içerisinde şok dökülme olarak adlandırılan ekilen saçlar tamamen dökülecektir. Bu durum geçici bir süreç olduğu için tedirgin olmanıza gerek yoktur. Çünkü mevcut olan saçlar yeniden çıkmaya başlayacak ve istenilen saç yoğunluğu başarılı uygulamaların ardından elde edilecektir.

Saç Ekimi Merkezleri

Saç dökülme ve kellik problemi yaşayan kişiler için saç ekim merkezleri bulunur. Bu merkezlerde uygulanan yeni geliştirilmiş operasyonlar sayesinde hastalar istediği dolgun saçlara kavuşuyor.

Bizlerde deneyimli saç ekim merkezi olarak hastalarımızın istediği en iyi ve doğal sonuca ulaşmasını sağlamak için saç ekim hizmetlerimizi profesyonel anlamda gerçekleştiriyoruz.

Saç Ekimi İstanbul

İstanbul saç ekim merkezleri bakımından zengin çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle İstanbul’da yaşayanlar ve İstanbul dışından İstanbul’a saç ektirmeye gelenler aradıkları kriterlerde saç ekim merkezi bulmaları daha kolaydır.

İlginizi Çekebilir  Onda Soğuk Dalga Terapisi

İstanbul’un yoğun bir nüfusa sahip olması insanların ihtiyaç ve gereksinimlerinin artmasını sağlamıştır. Bu doğrultuda medikal estetik alanında profesyonel saç ekim merkezleri tercih edilir. Firmamız size özel doğru yöntemlerle saç ekim işleminizi yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübe ile başarılı bir şekilde sonuçlandırır.

Saç Ekimi Yorumları

Saç dökülme problemi yaşayan birçok kişi saç ektirerek bu soruna doğal yollardan ve kalıcı olarak son vermek istiyor. Bu doğrultuda bu konuda açılan forumlarda yer alan yorumları okumak Saç ektirmek isteyenler için önemli bilgiler içerir.

Yapılan yorumlar doğrultusunda kullanılan yöntemler saç ekim süreci öncesi ve sonrası gibi zaman dilimlerinde yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiye sahip yorumlar bulunur.

Yapılan yorumlar kişilerin saç ektirmek konusunda bir ön bilgiye sahip olmasını sağlar. Ayrıca yorumlarla birlikte birçok kişi sonra fotoğrafını da paylaşarak nasıl bir sonuca ulaştığını gösterir.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç ekimi fiyatları 2024 bazı kriterler doğrultusunda belirlenir. En temel belirleyici nokta ise kullanılacak greft sayısıdır. Greft sayısı da kişinin yaşadığı kellik tipine göre değişir.

Saç ekim fiyatları tercih edilen klinik ve uzman doktorun deneyimini bağlı olarak da değişir. Saç ekimi fiyatları 2024 hakkında merak ettiğiniz her türlü soruyu kliniğimizi arayarak bizden fiyat alabilirsiniz.