iple-yuz-germe-estetiği

İple Yüz Germe Estetiği Nedir?

İple yüz germe uygulaması yüz ve boyun bölgesindeki cildimizin sarkma ve kırışıklıklara karşı yapılan ameliyatsız bir uygulamadır. İnsan cildi zaman içerisinde birçok etkene maruz kalarak estetik görüntüsünü kaybediyor.

Ameliyatsız ve cerrahi bir uygulama gerektirmeden sıklıkla kullanılan estetik uygulamaların başında iple yüz germe estetiği geliyor. Yerçekiminin etkisi, çevresel hava koşulları, farklı hastalıklar ve yaşa bağlı olarak sarkma, karışıklık, lekelenme gibi olumsuz durumlar ortaya çıkıyor.

Günümüzde teknolojik gelişmeler ışığında birçok alanda olduğu gibi estetik uygulama alanlarında da yeni yol ve yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Daha güvenli ve daha kısa sürelerde yapılan bu uygulamalar sayesinde estetik kaygı yaşayan veya daha güzel görünme isteği olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak yerçekiminin yapmış olduğu etkiye maruz kalan cildimiz, zamanla bağ dokusunun zayıflamasına ve askılama gücünün kaybetmesine neden olur. Yüz kaslarındaki gevşeme ile beraber kolajen ve elastik liflerin azalması yüzde sarkmalara ve kırışıklıklara neden olur.

İple Yüz Germe Uygulama Nasıl Yapılır?

Kılçıklı veya düz ameliyat ipleri kullanılarak cilt altına özel yöntemler ile bu iplerin yerleştirilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Doku içlerine yerleştirilen bu ipler destek görevi görerek cildimizdeki sarkmaları minimum düzeye indirir. Uygulamanın yapılacağı bölgeler belirlenip lokal anestezi uygulandıktan sonra ince iplikler özel iğneler kullanılarak cilt altına yerleştirilir.

Yüz bölgesinde bulunan sarkma ve kırışıklıklar kişilerin özgüvenleri ve psikolojileri üzerinde olumsuz etki yaptığından dolayı yapılan uygulamalar genellikle bu bölgelere yapılıyor. Gerçekleştireceğimiz uygulama ile bütün bölgelerde olumlu sonuçlar alıyoruz.

İple Yüz Germe Avantajları

Ameliyatsız bir şekilde yapılıyor olması genel anesteziye gerek kalmadan lokal anestezi ile yapılıyor. Yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika arasında yapılmazsa en büyük avantajıdır. Uygulamayı yapan kişiler kısa sürelerde sosyal hayatlarına dönerek herhangi bir aksama ve iyileşme sürecine maruz kalmazlar.

Uzman dermatologlar tarafından yapılan yüz germe estetiği kliniğimizde yıllardır başarılı bir şekilde hastalarımıza uygulanmaktadır. Daha önce uygulama yapmış olduğumuz kişilerin öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak uygulamanın başarısı hakkında sizlerde fikir sahibi olabilirsiniz.

İple Yüz Germenin Etkili Olduğu Alanlar Nelerdir?

Gülme çizgileri çene ve alın bölgesinde, gözaltı torbalarının giderilmesinde, hamilelik sonrasında bayanların karın bölgesindeki sarkmaların düzeltilmesinde, gıdı bölgesi ve kol bölgesinin pürüzsüz bir yapı kazanmasında yüz germe uygulaması sıklıkla tercih ediliyor.

İple Yüz Germe İşleminde Hangi Ürünler Kullanılır?

Yüz germe uygulamasında ince uçlu iğneler yardımıyla düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. Yüz asma işleminde daha kalın düz V yaka açıklığı ameliyat ipi kullanarak sarkan yanaklar güvenle düzeltilmektedir. Çene bölgesinin düzeltilmesinde, Kaş kaldırma işlemlerinde, nazolabial bölgesinin düzeltilmesinde, yanağın daha hacimli görünmesinin sağlamasında ameliyatsız yüz germe estetiği tercih edilmektedir.

Yüz germe estetiği uygulamalarında kullanılan birçok ip çeşidi bulunmaktadır. Hangi bölgelerde hangi özellikteki ipin kullanılacağına uygulamayı yapan uzman hekim tarafından karar verilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmayan PDO ameliyat iplikleri zamanla kaydolarak sağlığa herhangi bir olumsuz durum teşkil etmez.

İple Yüz Germe Estetiği Kalıcı mıdır?

Yüz germe uygulamasından sonra cilt altına yerleştirilen ipler yaklaşık olarak 6 ay kalarak daha sonra eriyerek kendiliğinden kaybolur. Bundan sonra cildin yenilenme durumu ve kırışıklıkların giderilmesi devam eder yeniden yapılanma süreci 2 yıl kadar sürmektedir.

Uygulamanın ipler kaybolduktan sonra kolajen ve elastik sentezinde tetikleme meydana getirdiği için cilt yenilenmesi devam etmekte bu da uygulamanın uzun süre kalıcı ve başarılı olmasını sağlıyor.

İple yüz germe ve asmanın yan etkisi var mıdır?

Lokal anestezi ile yapılan yüz germe yöntemi alerjik olmayan ameliyat gibi kullanıldığı için güvenilir bir uygulamadır. İşlem sonrasında 2 seansı yer yer şişlik ve morluk kısa sürelerde ortadan kaybolması kişinin hayatını olumsuz etkilemez.

Uygulama sonrasında işlem gören bölgelerin ovulması, cilde zarar verecek seviyede kaşınması, yüzüstü yatma gibi durumlardan uzak durmak uygulama başarısını arttıran davranışlardır.

İlk etapta oluşan ödem geçtikten sonra uygulamanın baş ağrısı hakkında uzman doktor fikir sahibi olmaktadır. Bu aşamada uygun görmesi durumunda gerekli müdahaleler yapılarak istenen görüntünün elde edilmesi sağlanıyor.

İple Yüz Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında herhangi bir oluşmakla beraber nadir de olsa ağrı durumunda ağrı kesici kullanarak bu durum ortadan kaldırılabilir. İlk 4 gün yüzüstü yatma ve uyuma pozisyonundan kaçınmak, ilk 10 gün Spor yapmamalı, sauna ve hamam gibi yerlere gidilmemelidir.

Uzun süre güneşte ve kalınmaması ve ilk 1 ay yüz cerrahi uygulamalardan uzak durmak önemlidir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı yeri ovmak, keselemek gibi davranışlardan kaçınmak gerekir.

İple yüz germe fiyatları 2024

Yüz germe uygulaması ameliyatsız ve cerrahi bir uygulama olmadığı için ücretleri cerrahi uygulamalara göre daha uygundur. Uygulama içeriği uzman doktor ve uygulamayı yapacak olan kişinin beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı bölgeleri farklı sayılarda yapıldığından dolayı standart bir ücret yoktur.

Vermiş olduğumuz hizmetlerde kişilerin memnuniyetine uygun şekilde uzman dermatologlarımız bu uygulamayı başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. İple yüz germe fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.