hydra-clean-cilt-bakımı

Soğuk Lipoliz (Cooltech)

Soğuk lipoliz tedavisinde yüksek soğuk basıncı uygulanarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan bölgesel incelme işlemi şeklinde ele alınır. İnatçı yağ dokularının genelde spor ve diyetle giderilmediği durumlar olabiliyor. Bu sebepten dolayı günlük yaşamda bu problem birçok kişinin başına gelebilir.

Özellikle yetişkin bireylerin kaçınılmaz sonu haline gelebildiği için can sıkıcı bir durumdur. Vücudumuzda var olan fazla yağ dokularının zaman içinde hastalıklara veya rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelebildiği için uygulanacak olan tedavi yönteminin doğru olduğundan emin olunur. Teknik olarak uzmanlar tarafından kullanılan CooolSculpting cihazının yıllardan beri kullanımı devam etmektedir. Yağ hücrelerinin dondurulması ve vakum ile birlikte vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirildiği için muhteşem bir şekilde soğuk lipoliz tedavisi uygulanır.

Cooltech Uygulaması Nedir?

Vücudumuzda var olan fazla yağ dokusunun vücuttan dışarıya atımını gerçekleştirmek için kullanılır. CoolSculpting uygulamasında soğuk lipoliz uygulanır.

Bölgesel yağlanma probleminin en üst düzeyde giderilmesi için yenilikçi sistem yerine geçer. Sadece tek seansla etkili ve başarılı sonuç alınabilir. Yağ hücresinin dondurulması, ardından vakumlanmasıdır.

Yaklaşık olarak –8 ile –11’e kadar dondurma işlemi yapılabilir. Yağ hücresinin bütünlüğünü bozmasından sonra parçalanmasına sebep olur. Bu uygulama yapılırken kesinlikle çevre dokular zarar görmeden gerçekleştirilir.

Cooltech Nasıl Uygulanır?

Vücudumuzun her bölgesine uygulanabilen tedavidir. İşlem süresi yaklaşık olarak 30-60 dakika arasında değişkenlik gösterebilir.

İşleme başlamadan önce muayene gerçekleştirilerek planlama yapılır.

Cilt üzerine jel pet yerleşimi yapılır. Hedef alınan yağ dokularına soğutma işlemi yapılır. Yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan etkili yöntemdir. İşlem tamamlandıktan sonra hasta sosyal yaşantısına devam edebilir.

Kimler için (Cooltech) Uygundur?

Uygulanacak olan soğuk lipoliz tedavisinin genelde inatçı yağların yakımı için uygulanır. Normalde egzersizler ve diyetlerin etkili olacağını düşünen fakat bir türlü etkili sonuç alınamadığı durumlar ortaya çıktığı için bu tedavi uygulanmış olur. Kişinin sosyal yaşantısına ara vermeden ve istirahat gerektirmeyen tedavi olduğu için gönül rahatlığıyla uygulanabilir.

(Cooltech) Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Bölgesel yağlanma problemi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bazen istenmeyen ve kişiyi rahatsız edecek düzeyde olması durumunda tedavi yöntemlerine yönelmek zorunda kalınır.

Vücuttaki yağ dokularının soğuk uygulama yöntemiyle birlikte giderilmesine başvurulur.

Yağların, vücuttan atımı için önce dondurmak daha sonrasında ise vakumlama işleminden yardım alınması sağlanır. Genelde inatçı yağ dokuları için tercih edilen yöntemdir.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Yapılan soğuk lipoliz uygulamasının geneline bakıldığı zaman tek seansın yeterli olduğu durumlar olabiliyor. Fakat bazı durumlarda kişinin vücudunda meydana gelen hasar boyutuna göre seansların decam ettirilmesi gerekiyor. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda uzman hekim tarafından bu konuda bilgilendirme yapılacaktır.

Soğuk Lipolizin (Cooltech) İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yapılan uygulamanın etkisini görebilmek için 4 hafta yeterli olabilir. Uzman hekimin verdiği talimatların yerine getirilmesi ve doğru şekilde uygulanması durumunda daha doğru sonuçlar alınacaktır. Tam anlamıyla etkinin görülmesi 3 ayın sonunda gerçekleştirilir. İşlem sonrasında verilen talimatlara uyulması ise işlemin kalıcı bir şekilde etkisi görülmesi mümkündür.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Ne Zaman Sonuç Alırım?

İşlem yapıldıktan hemen sonra sonuç alma durumu yoktur. Fakat bakıldığı zaman işlemin 4 hafta sonucunda etkili olduğunu görebiliriz. Tam anlamıyla sonuçlar almak için biraz daha zamana ihtiyaç olduğundan dolayı bunun 3 aya kadar uzatılması gerekir.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Güvenilir Mi?

Geçmişten günümüze kadar devam eden ve etkili sonuçlar veren bu uygulamanın kişiye zararı yoktur. Herhangi bir zararı olmadığından dolayı güvenilir tedavi yerini alır. Yağlanma sorunu olan bölgelere uygulandıktan sonra sonuç alınmaya başlanır.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Uygulaması Avantajları Nelerdir?

  • Kesin sonuç almak isteyen kişiler için ideal bir tedavidir.
  • İnatçı yağ hücresinin ortadan kaldırılması için kilo kontrolünün doğru ve dikkatli bir şekilde planlaması gerçekleştirilir.
  • Çoğu kişilerde tek seans yeterli gelebilir. Aksi durumlarda birden fazla seansa ihtiyaç duyulmasıyla birlikte tekrarlanabilir.
  • Ameliyat olmak istemeyen ve bölgesel yağlanmadan kurtulmak isteyenler için ideal bir seçim olur.

Soğuk Lipoliz ile İlgili Sorulan Sorular

  • Tedavi ağrılı bir işlem mi?

Hayır. Çünkü yağ dokuları dondurulduktan sonra vakumlanır.

  • Anestezi uygulaması yapılır mı?

Buna ihtiyaç duyulmadığı için anestezi uygulanmaz.

  • İşlem kalıcı mı?

İşlemin kalıcı olması genelde hastaya verilen talimatların uygulanmasıyla alakalı bir durumdur.

  • Riskli bir işlem midir?

Hayır. FDA onaylı uygulama olduğundan dolayı hayati risk taşımaz.

Soğuk Lipoliz Neden Bu Kadar Popüler?

Pek çok avantaja sahip olunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Yağ hücresinin yakımını gerçekleştirmesi ve kilo kontrolünün doğru şekilde ayarlanması durumunda güvenli olarak tercih edilir. Popüler olmasının en büyük nedeni ise ameliyatsız olarak tek seansta alınan etkili sonuç olduğundan dolayıdır.

Tedavinin Etkileri Ne Zaman Görülür?

Tedavi uygulandıktan hemen sonra sonuçların alınması mümkün değildir. Burada 1 aylık sürecin tamamlanması beklenir. Tam anlamıyla etkili sonuç almak isteyenlerin 3 ay kadar beklemesinde fayda vardır. Yavaş bir şekilde etkisini gösterir.

Tek Seansta Kaç Bölgeye Lipoliz Yapabilirim?

Vücudun yer yerinde oluşabilecek yağlanma problemi için etkili olan bu tedavide lipoliz uygulanır. Bakıldığı zaman pek çok kişide tek seans yeterli olabiliyor. Tek seans süresi 30-60 dakika arasındadır. Bununşa birlikte bütün vücuttaki yağlanma için yapılabilir tedavidir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Etkilerini Ne Zaman Görmeye Başlarım?

İşelmden sonraki ilk bir ay etkiler görülmeye başlar. Daha sonrasındaki üç aylık süreçte ise tam anlamıyla tedavinin etkisini gördüğünü söyleyebiliriz. Uzman hekimin verdiği talimatlara uyarak daha doğru sonuç alınması sağlanır.

Aynı Bölgeye Yeniden İşlem Yapılabilir Mi?

Yapılan uygulamanın tek seansla etkisini göstermediği durumlar oluşursa daha sonrasında uygulama tekrarlanabilir. Aynı bölgeye birden fazla işlem yapılabilir. Herhangi bir zarar veya sorunu beraberinde getirmez.

Soğuk Lipoliz ile Verilen Bölgesel Yağlar Geri Gelir Mi?

Soğuk lipolizin uygulanması üzerine vücuttan dışarıya atılan yağ dokularının daha sonrasında ortaya çıkma durumu vardır. Çünkü burada yer alan bölgesel yağlanmaların daha sonrasında geri gelme durumu, kişinin kendisiyle alakalıdır. Dikkatli beslenme ve egzersizler yapılmadığı zamanlarda bölgesel yağlanma geri gelebilir.

Seans Sonrası Spor veya Fiziksel Aktivite Yapabilir Miyim?

Seans sonrasında kişi sosyal yaşantısına geri dönebilir. Fakat seanstan hemen sonra fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerekir. Bunun daha ileri bir zamana alınması gerekir. Bu kişinin sağlığı ve vücut yapısı için daha etkili, doğru olacaktır.

Lipoliz İşlemi Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

İşlemin kalıcılığı tam anlamıyla kişinin kendisine bağlıdır. İnatçı yağ dokularının zaman içinde giderilmesinde rol oynayan bu uygulamada dikkatli olmak gerekir. İşlem sonrasında spor ve doğru beslenmenin işlemin uzun vadeli olmasını sağlar.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Ağrılı bir işlem değildir. Yağ dokularının hedef alınması üzerine dondurulması gerçekleştirilir. İstenilen dondurma işlemine ulaşıldıktan sonra vakumlama işlemi ile yağ dokularının vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Cooltech Uygulaması Zararlı Mı?

FDA onaylı olan tedavi olduğu için zararlı değildir. Kişiye zarar vermeden uygulanır. Tedavi amaçlı kullanıldığı için geçmişten günümüze kadar güvenle tercih edilebilir özelliğini barındırır. Ciddi yan etkileri olmadığından dolayı kısa süre içinde bölgesel yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Kalıcı Mı?

Colltech ile yapılan tedaviler kalıcılıktan ziyade uzun vadelidir. Uzun vadeli olmasını sağlamak içinse uzman hekimin verdiği talimatların doğru bir şekilde yerine getirildiğinden emin olmak gerekir. Yapılan işlem sonrasında düzenli egzersiz ve beslenme ile bunun kalıcı olması sağlanabilir.

Cooltech ile Tekrar Uygulanabilir Mi?

Çoğu kişilerde tek seans yeterli olabilir. Fakat vücuttaki yağlanma sorunlarının büyük oranlı olması durumunda birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Seansların daha sonra tekrarlanmasında herhangi bir sorun teşkil etmez.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2024

Uygulama seans şeklinde değerlendirmeye alınır. Bu sebepten dolayı yapılan işlemin seans fiyatı hakkında fiyat değişikliği görülmektedir. Fiyatlandırmanın konusu hakkında detaylı bilgi alabilmek için işlemin yapılması gereken klinik ziyaret edilir. Ziyaret sonucunda güncel fiyat bilgisi alınmış olur. Soğuk Lipoliz Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.