sakak-dolgusu

Şakak bölgesinde yaş ile birçok farklı etkene bağlı olarak meydana gelen kırışıklık gibi rahatsız edici görünümden kurtulmak için şakak dolgusu uygulamaları tercih edilebilir. Yaşam şartları kişilerde ilerleyen yaşlara bağlı olarak bir takım olumsuz etkiler meydana getirir.

Stresli bir yaşamın yanı sıra ilerleyen yaş artık deri altlarında çekilme ve büzülme gibi durumlara yol açtığı için kişilerin ciltlerinde yaşlandırıcı etkiler meydana gelir. Bu etkilerden kurtulmak için tercih edilen çeşitli uygulamalar ile cildi yeniden genç ve düzgün bir görünüme kazandırmak mümkün olur.

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken bölge özlerdir ve göz etrafında oluşan çizgi ve kırışıklıklar da ilk önce göze batan değişimler olur. Şakak bölgesinde gerçekleştirilen şakak dolgusu uygulamaları ile kısa süre içerisinde bu bölgedeki pürüzlerden kurtulmak mümkündür. Özel DRM Polikliniğimizi tercih eden hastalarımız şakak bölgesinde duyduğu rahatsızlıktan kısa süre içerisinde kurtulabilir.

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Görünümüne özen gösteren ve yüz bölgesindeki yaşlanma belirtilerini yok etmek isteyen kişiler şakak dolgusu uygulamalarını tercih eder. Birçok sağlık ve estetik merkezinde gerçekleştirilen bu uygulamalar ile bu bölgede oluşan çizgiler yok edilebilmektedir.

Kliniğimizde uzmanlarımız eşiğinde sürdürülen uygulamalar ile hastalarımız yeni görünümlerine kavuşarak mutlu bir şekilde merkezimizden ayrılabilirler. İçeriğinde hyalüronik asit bulunan özel dolgu malzemeleri ile kısa süre içerisinde dolgu uygulamaları tamamlanır ve şakak bölgesinin daha düzgün ve genç bir görünüm kazanması sağlanır.

Şakak Dolgusu Estetiği Nedir?

Şakaklar yüz bölgesinde her iki gözün etrafında bulunan çukur görünümlü bölgelerdir. Yüz bölgesinde meydana gelen yaşlanma belirtileri ilk olarak bu bölgelerde kendini gösterir. Yaşlanma etkilerine bağlı olarak yine bu bölgelerde doku kayıpları da meydana gelir.  Bu durum ilerleyen süreçlerde bu bölgelerde çökmeye neden olur.

Şakak dolgusu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit, bölgede meydana gelen çukurlaşmanın giderilmesine yardımcı olabildiği gibi kırışık görünümü de en aza indirir. Klinik koşullarında uygulanması gereken bu işlemde eğer uzman klinik ve merkezler tercih edilirse son derece memnun edici sonuçların alınması da mümkün olur.

Şakak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Şakak dolgusu uygulamaları son yıllarda popüler olan estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Merkezimizde uzmanlarımız eşliğinde gerçekleştirilen bu uygulamalar neticesinde hastalarımız hayalini kurdukları yeni görünüme sahip olabilirler.

Şakak bölgesinde yapılacak olan dolgu uygulamalarını genelde ileri yaşlardaki kişiler tercih etmektedir. Bununla birlikte genç yaşta olup genetik faktörler nedeni ile erken yaşta yaşlanma belirtisine sahip olan kişiler de yine bu operasyonlar için uygun adaylar arasında yer alır.

Son dönemlerde şakak dolgusu uygulamaları kadınlar kadar erkeklerin de tercih ettikleri bir operasyondur. Erkek cildinde genetikten dolayı daha erken yaşlarda yaşlanma belirtileri görünür ve şakak bölgesindeki problemler erkeklerde daha erken yaşlarda meydana gelir.

Bu nedenle son dönem özellikle metro seksüel erkek tanımının da güç kazanması ve geniş kitle tarafından benimsenmesi ile erkekler de bu operasyonlara yönelmiştir. Özel DRM Polikliniğimizi tercih ederek hem bayanlar hem de erkekler şakak bölgelerinde mevcut olan her tür problemden kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Şakak dolgusu yüzde şakak bölgesinde uygulanır ve herhangi bir cerrahi işlem gerektirmez. Bu nedenle oldukça güven veren bir operasyondur. Cerrahi müdahale gerektirmeden yapılan uygulamalar neticesinde hastalarımız birçok durumda aynı gün sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Doğal olarak meydana gelen bu kırışıklıklar dolgu uygulamaları ile giderilir ve cildin daha güzel bir görünüm kazanması sağlanır.

Dolgu uygulamaları hyalüronik asit içerikli özel bir madde ile gerçekleştirilir. Bölgede bulunan çökmeler bu dolgu ile doldurularak bölgede daha düz bir görünüm elde edilir. Özel dolgu iğneleri ile uygulanan dolgu işlemleri sonrasında dolgu maddelerinin cilt ile uyum sağlamasının ardından yeni görünüm elde edilmiş olunur.

Şakak Dolgusu Öncesi Sonrası

Birçok uygulama gibi şakak dolgusu uygulamalarının da sağlık merkezlerinde uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu süreçte hastalarının yanında olan uzmanlar hem operasyon öncesi hem de operasyon sonrası dönem hakkında hastalarına gerekli her türlü bilgiyi verebilirler. Operasyon sonrasında hastalarımız bu bölgeyi darbeye karşı koruyarak ve ovalamayarak iyileşme sürecine olumlu katkıda bulunabilirler.

Şakak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Şakak bölgesinde yapılan dolgu uygulamaları cerrahi içerikli uygulamalar olmadığından ötürü iyileşme süreci son derece hızlı gelişmektedir. Uygulamanın ardından birçok durumda hastalarımız aynı gün veya ilerleyen günlerde sosyal yaşamlarına tekrar dönebilir.

Uygulama sonrasında oluşabilecek ufak çaplı ağrılar için doktorlarımız gerekli ilaç takviyesini yapar ve hastaya verecekleri reçete ile hastalarımızı merkezimizden uğurlar. İlaçların kullanılması ve tavsiyelere uyulması ile bu süreç kısa sürede atlatılabilir.

Şakak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dolgu malzemeleri kalıcılığı bulunan malzemeler değildir. İçerisinde bulunan hyalüronik asit maddesi belirli bir süre boyunca geçerliliğini korur ve bir zaman sonra artık sönmeye başlar. Bu durumda bu uygulama ve birçok dolgu uygulama ikinci bir enjeksiyon uygulamasını gerekli kılar.

Etkisinin yitirilmesi ile hastalar tekrar bu uygulamayı tercih ederek etki süresini artırabilir. Şakak dolgusu uygulamalarında merkezimizde yapılan uygulamalar yaklaşık 1 yıl kadar geçerliliğini koruyabilmektedir.

Şakak Dolgusu Fiyatları 2024

Dolgu uygulamalarında fiyat kullanılacak malzeme içeriği ve merkezin özelliğine göre farklılık gösterir. Hastalarımız Özel DRM Polikliniğimizi tercih ederek hem dolgu fiyatları hem de şakak dolgusu hakkında merak ettikleri tüm konular hakkında daha detaylı bilgi alabilirler.