Kozyatağı Lazer Epilasyon

Kozyatağı Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yöntemi son dönemlerde teknolojinin gelişmiş olmasına bağlı olarak en sık uygulanan epilasyon yöntemidir.  Bu yöntem ile kullanılan lazer enerji sayesinde istenmeyen tüylerden sağlıklı bir biçimde mi kalıcı olarak kurtulmak hedeflenmektedir.  Lazer ışıklarının bildiğimiz ışıktan farkı bu ışığın vücut içerisinde tek dalga boyunda düz olarak yayılmasıdır.

Neredeyse millet saniyelik atışlarla cilde uygulanmaktadır ve kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Böylece uygulama yapılan bölgede çevre dokuya zarar vermeden ışıklar kıl kökünü yoğunlaşmak demek kılları yapmaktadır.  Kıl kökünde oluşan ısı sayesinde kıl kökleri tahrip olarak yanma gerçekleşmektedir.

Lazer epilasyon yöntemi ile tıraş olmak, ağda yapmak, cımbızla uğraşmak gibi sorunlardan kurtularak tüyler bulunduğu bölgeden sonsuza kadar yok edilmektedir. Ülkemizde de son dönemlerde sıklıkla başvurulan bir yöntem haline gelmiştir ve çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Lazer epilasyon gerçek anlamda vücutta istenmeyen tüylerin köklerine nüfuz eden lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi  yöntemidir.

Kozyatağı Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulaması için kişinin 12 yaşından büyük olması gerekmektedir.  Çünkü 12 yaş üzerindeki bireyler gelişim yönünden lazer epilasyonu uygundur.  Uygulama daha çok fda  onayı almış cihazlarla yapılmalıdır ki hem sağlıklı bir sonuca ulaşılmalıdır uygulamanın yan etkileri ortadan kaldırılmalıdır.

Lazer epilasyon seansları 4 seans ile 12 seans arasında değişmektedir.  Seans sayısını belirleyen ise kişinin cilt rengi,  tüyü rengi,  içinde bulunduğu gelişim dönemi gibi faktörler olmaktadır.  Doğru uygulandığı sürece hiçbir zararı olmayan bu yöntem tır rengini,  kılın kalınlığına ve yoğunluğuna dikkat edilerek yapılırsa %90 oranında bir başarı elde edilmektedir. Lazer epilasyon yöntemi uygulanırken doğru uzman seçimi yapmak hem başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır hem de lazer epilasyonun yan etkileri ile karşılaşmaya sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Üsküdar Lazer Epilasyon

Uzman süt içerken bazı etkenleri göz önünde bulundurmak gereklidir.  Öncelikle epilasyon öncesi uzman ile yüz yüze görüşmek gerekir ki tedavi olacak kişiye uzman arasında bir güven bağı oluşturulmalıdır.  Uzmanın bu konudaki tecrübe
etti ve referansları konusunda bilgi edinerek epilasyona başlamak kişi için olumlu sonuç verecektir.

Kozyatağı Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon yöntemi uygulaması öncesinde epilasyonun yapılacağı güzellik merkezi veya klinik hakkında da bilgi sahibi olmak yine kişi için olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.  Bu nedenle de epilasyon yapılacak güzellik merkezi veya kliniği genel ortalama hakkında önceden bilgi sahibi olmak gerekir. Ortamın organize olması ve hijyenik olması da göz önünde bulundurulmalıdır.

Uzman olacak kişide en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise uzmanın epilasyon yaptıracak kişinin cilt rengi, tüy rengi, gelişimi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak işlemi yapıyor olmasıdır. Hem uzman hakkında hem de işlemin yapılacağı merkez hakkında merak edilen soruların mutlaka sorulması ve tatmin edici cevaplar alınması gerekir. Lazer yöntemi hakkında merak edilen bir yer bir nokta ise yönteminin acı verip vermediğidir. Her ne kadar acısız bir yöntem olarak bilinse de lazer epilasyon yönteminin vasatın altında ve tolere edilebilecek düzeyde bir acı verdiği söylenebilir.  Elbette ki bunu etkileyecek bazı faktörler bulunmaktadır.

Kişinin çok hassas bir cilde sahip olması kısmen acı çekmesini neden olabilmektedir.  Bunun için yine lazer epilasyonu yapılacak merkezden acıyı en aza indirecek şekilli bir çözüm önerisi istenebilir.  Lokal anestezi veya ağrı kesici kullanmak gibi yöntemler nasıl cilde sahip kişilerin acı çekmesin engelleyecektir. Lazer epilasyon sonrasında vücutta şişlik veya kızarıklıklar oluşursa eğer bunu dindirmek için de buz ile uygulama yapmak ağrıyı dindirecektir.  Lazer epilasyon uygulaması sonrasında ise 2 gün boyunca güneş ışığından uzak durmak gereklidir.

İlginizi Çekebilir  Lazerle Tüy Sarartma