Maltepe Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylere kadın ya da erkek fark etmeden kalıcı çözümler sunan bir Maltepe lazer epilasyon tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon tedavisiyle kıl ve tüy kökleri lazer ışınlarının etkisiyle yok edilerek kalıcı bir şekilde önlenir.

Hemen hemen vücudun her bölgesinde başarılı sonuçlar veren lazer epilasyon tedavisi lazer ışınlarının ısısıyla kıl köklerinin tahrip edilmesi şeklinde uygulamaya sahiptir.

Lazer epilasyon tedavisindeki amaç kıl köklerinin fonksiyonlarını bozarak tekrar çıkmasını engellemektir. Lazer epilasyon sonrası kişide görülen kızarıklık ve şişmeler geçici bir durum olmakla birlikte bir haftaya kadar iyileşme görülmektedir. Herhangi bir zararı olmayan Maltepe lazer epilasyon tedavileri hamileler dışında herkes tarafından güvenle yapılabilir.

Maltepe Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon amacı kıl köklerini yok etmektir. Bu nedenle ilk önce lazer ışınları bir el aleti yardımıyla kıl köklerine uygulanır. Kıl olan bölge tek tek atışlarla taranır. Lazer epilasyon yaptıran kişiler ve uygulamayı yapan kişi mutlaka koruyucu gözlük kullanarak seansı tamamlamalıdır.

Seans sonrası atışların yapıldığı alanlarda kızarıklık ya da şişlik görülebilir ve bu durum uygulamanın başarılı olduğunu göstermekle birlikte geçici bir durumdur.

Lazer epilasyon uygulamaları genellikle 6 seans da etkili sonuçlar vermektedir. Kıl kökleri ve uygulama yapılan bölgenin genişliğine bağlı olarak seans süreleri uzasa da ortalama vücut bölgesinde 2 ay yüzde 1 ay aralıklarla yapılması önerilir.

Maltepe Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon sürecine girmeden önce mutlaka cilt her türlü kimyasal ve dış etkenlerden temizlenmiş olmalıdır. Lazer epilasyon başlamadan önce vakitten de kazanmak adına mutlaka kıl yoğunluğu olan bölge tıraş edilmelidir ve kıllar kısaltılmış bir şekilde 3 gün içerisinde seanslar başlamalıdır. Ağrı olmadan yapılan Maltepe lazer epilasyon işlemleri ağrı olma olasılığını minimuma indirmek için lokal anestezi etkisi yaratan kremler kullanılarak yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Kadıköy Lazer Epilasyon

Kullanılan ilaçlar ve deri hastalıkları mutlaka uygulamayı yapacak doktora bildirilmeli ve bronzlaşma geçtikten sonra seanslara başlanmalıdır. Lazer epilasyon sonrası mutlaka buz uygulaması tavsiye edilir ki bölge rahatlama yaşasın. Nemlendirici krem kullanılması cildin toparlanmasını sağladığından seanslar sonrası tavsiye edilir.

Uygulama sonrası ağır ve terli sporlar yapılmamalı, direk güneş ışığına maruz kalma durumu olmamalı, uzman doktorun tavsiyelerine uyularak 24 saat duş alınmamalıdır. Güneşe çıkma durumu olacaksa mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon ilk ortaya çıktığı zaman endüstri ve askeri alanlarda kullanılmıştır. Daha sonra gelişme göstererek tedavi amaçlı kullanımı olup varis tedavilerinde kullanılmıştır.

Günümüz teknolojisi sayesinde vücudun kıl olan her bölgesinde rahatlıkla kullanılır bir hale gelerek güvenilir bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Erkek ya da kadın fark etmeden herkese güvenle uygulanan lazer epilasyon tedavisi kalıcı çözümler ürettiği için sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Lazer epilasyon yöntemleri kişinin kıl ve cilt yapısına göre değişiklik göstereceğinden mutlaka uzman doktorun kontrolünde ve uygun gördüğü tedavi şekliyle uygulanmalıdır.

Lazer Epilasyon Cihazları

Maltepe lazer epilasyon yöntemleri ve kullanılan cihazlar kişiye göre değişiklik gösterir ve mutlaka FDA onaylı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Sağlık sorunlarına yol açmamak adına kaliteli cihazlar ve uygun yöntemlerin tercih edildiği kliniklerde, tıp merkezlerinde lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır.

Öncelikle lazer epilasyon yöntemi ve hangi cihazın kullanılması gerektiğini uzman doktor belirlemelidir. Aleksandrite lazer epilasyon, ND YAG lazer epilasyon ve diode lazer epilasyon en sık kullanılan cihazlar ve yöntemlerdir.

Aleksandrite lazer epilasyon açık ten rengine sahip kişilerde ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde oldukça başarılı, ideal bir yöntemdir. Soğutucu özelliği sayesinde acı hissi yaşanmadığında sıklıkla tercih edilir.

İlginizi Çekebilir  Pendik Lazer Epilasyon

Ortalama 45 dakika seans süresiyle kişi istenmeyen tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulur. Diode lazer epilasyon koyu ciltlere sahip kişiler üzerinde oldukça etkilidir ve cilt üzerinde çok derinlere indiği için başarısı yüksek bir yöntemdir.

ND YAG yöntemi ise varis ve kılcal damar tedavisinde kullanılan cihaz yardımıyla yapılırken aynı zamanda çoğalmaya meyilli olan kıl köklerinde etkilidir. Sıklıkla tercih edilen bu cihazlarla uygulanan yöntemlerin yanında bir de ruby lazer epilasyon yapılır ama bu ruby lazer epilasyon ciltte yanıklara neden olabildiği için pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Maltepe Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Maltepe lazer epilasyon fiyat anlamında değişiklik gösteren bir politikaya sahip tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon tedavilerinin değişiklik göstermesinde en önemli neden ise kişinin cilt yapısı ve bu yapıya göre uygulanacak tedavinin farklı olmasıdır. Bir diğer fiyatlar üzerinde etkili olan kısım ise kişinin tedaviyi nerede uygulatacağı ve uygulayan kişinin uzmanlık alanıdır.

Etkili tedavi ve kalıcı sonuçlar için mutlaka uzman bir doktor kontrolünde ve uygulama yapılırken cilt tipine uygun tedavi yönteminin seçilmesinde fayda vardır. Bu şekilde fiyatlar üzerinde etkili olan faktörler doğru seçilirse kişinin istenmeyen tüylerinden kurtulmak için belirlediği yol doğru olacaktır. Dikkat edilmesi gerek nokta cihazların FDA onaylı olması ve doğru yöntemin, doğru Maltepe lazer epilasyon fiyatları 2024 tedavisi için tıklayın.