Pendik Lazer Epilasyon

Pendik Lazer Epilasyon

Estetiğe önem veren ve bakımlı olmayı seven bayanlar için,  istenmeyen tüyler çoğu zaman büyük bir sorun teşkil etmektedir.  Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en kalıcı yöntem olarak lazer epilasyon tercih edilmektedir.  Lazer epilasyon, vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir.  Vücutta göz çevresi ve gözaltı gibi hassas bölgeler dışında istenmeyen tüylerin bulunduğu diğer bölgelere lazer epilasyon uygulanması ile kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır.  Bu yöntem lazer ışığının dalga boyu ile vücutta yer alan tüylerin melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köklerinin yanmasına dayanmaktadır.  Lazer ışınları ile köklerin tahribat sağlanırken kısmi bir acı hissedilmektedir.  Ancak günümüzde geliştirilen lazer cihazları soğutma sistemi tekniği sayesinde acıyı yok denebilecek kadar azaltmaktadır.  Vücuda uygulandığı anda istenmeyen kıl köklerini işleyen lazer ışığını ısıya dönüşerek kökün yanmasını  ve yok olmasını sağlamaktadır.

Seanslar şeklinde uygulanan lazer epilasyon vücudun her bölgesinde farklı sürelerde uygulanmaktadır.  Yüz için yaklaşık olarak 4 haftalık bir seans yeterli olurken vücutta daha dirençli istenmeyen tüylerin yer aldığı kol altı, genital bölge, bacak, dudak üstü gibi bölgelerde ise 4 ya da 8 hafta arasında işlem yapılmaktadır.  Ancak seansları düzenli bir katılım ile başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.  Bu nedenle size önerilen seansları belirtilen takvimde gerçekleştirmeniz işlemden son derece başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır.  Lazer epilasyon sonrasında vücutta bazı şişlikler ve kızarıklıklar meydana gelebilmektedir.  Bu kızarıklık ve şişliklerin birtakım cilt sorunlarına dönüşmemesi için işlem sonrası iki gün boyunca güneş ışınlarından uzak durmak gerekmektedir.  Güneş ışınlarının  olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldırmak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak da son derece önemli olmaktadır.  Tabi bununla birlikte buz ile uygulanacak bir uygulama vücuttaki kızarıklıkların ve şişliklerin kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır. Epilasyon işleminden sonraki birkaç gün içerisinde ise cildi tahriş edebilecek peeling gibi işlemlerin yapılması kesinlikle önerilmemektedir.  Ciltte oluşacak kızarıklık ve şişliklerin derecesi ise kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişiklik göstermektedir.  İşlemden sonraki 1 saat içerisinde cilt kendini düzeltmeye başlayacaktır.  Bunun devamlılığı için kişinin önerileri uygun davranması yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Ümraniye Lazer Epilasyon

Pendik Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon uygulamalarında seansların sayısını ve uygulanacak dozu belirlemek için uzman kişiler birtakım kriterleri göz önünde bulundurmaktadır.  Bu kriterlerin başında kişinin tüyü rengi ve cilt rengi gelmektedir.  Bu iki etken ve birlikte yeni epilasyon uygulanacak kişinin yapısal özellikleri de şu an sayısı ve uygulanacak dudu belirlemede etken olmaktadır.  İnsan vücudunda kıllara koyu rengi veren melanin pigmenti bulunmaktadır.  Lazer epilasyon yönteminin temeli ise tamamen bu pigmentin ışınlar tarafından görülerek yakılmasına dayanmaktadır.  Lazer cihazları ışınları kıl kökünü gönderir,  kıl kökleri ışınlardan gelen yoğun bir ısıya maruz kalır ve bu ıssız sayesinde yanarak tahrip olurlar.  Böylece kökler yok edilir mi o bölgede bir daha çıkmasının önüne geçilmiş olur. Lazer epilasyon işlemi sırasında kıl köklerini uygulanan ısının çevre dokulara zarar vermemesi için lazer cihazları soğutucu bir teknoloji ile geliştirilmiştirler.   Bu soğutucu teknoloji sayesinde cilt zarar görmeden sadece kıl kökleri yapılarak yok edilmektedir.  Yapılan her seansta kıl kökleri tahrip edildiği için kıl gelişimi zayıflamaktadır ve bu da kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.  Uygulama sırasında göz önünde bulundurulan diğer bir nokta ise tüylerin fazlarıdır.  Kılların aktif olarak büyüdüğü  evrede lazer epilasyon en kalıcı sonucu vermektedir.  Çünkü lazer epilasyon için kullanılan cihazlar bu evrede kıl köklerinin daha net olarak görebilmekte kalıcı sonuçlar ulaşılmaktadır.