Ümraniye Lazer Epilasyon

Ümraniye Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yöntemi son dönemlerde istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan ilk tercihi olmuştur.  Bu yöntemde lazer ışığı kıl köklerini nüfuz ederek tüye siyah rengi veren melanin  pigmenti tarafından emilmekte,  bu sayede de kıl kökü tahrip olarak yok olmaktadır.  1990’lı yıllardan itibaren ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanan lazer epilasyon yöntemi günümüz teknolojisiyle artık daha acısız ve kalıcı sonuçlar veren bir yöntem olarak devamlılığını sürdürmektedir.

Diğer yöntemlere göre daha acısız bir yöntem olan ve daha kalıcı sonuçlar ortaya koyan lazer epilasyon yöntemi teknolojik gelişmelerle birlikte pek çok bayanın istenmeyen tüyler konusunda rahatlamasını sağlamıştır.  Lazer epilasyon yönteminde kullanılan cihazlara soğutucu  teknolojinin de eklenmesiyle birlikte ağrı ve acı hissi neredeyse tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Vücudun hemen her bölgesinde uygulanabilen lazer epilasyon yöntemi teknolojik gelişmelerle birlikte artık kulak içi ve burun içi gibi bölgelere bile uygulanabilmektedir.  Ancak en çok kol altı,  bacaklar,  bikini bölgesi,  göbek,  kalça ve sırt çevresi,  göğüs üstü,  yüz,  boyun,  ense gibi bölgeleri uygulanmaktadır.

Her ne kadar istenmeyen tüyler daha çok bayanların sorunu gibi bilinse de erkeklerde bazen istenmeyen tüyler ile sorun yaşamaktadır.  Bu nedenle de lazer epilasyon yöntemi bayanlar kadar erkeklerinde başvurdu bir yöntem haline gelmiştir. Bu yöntemin uygulanması için bazı şartların sağlanması gerekir.  Bu şartların başında kişinin 12 yaş ve üzerinde olması yer almaktadır.

Bununla birlikte lazer epilasyon yönteminin uygulanacak işi de herhangi bir hormonal bozukluk da olmaması gerekmektedir.  Yine cilt hastalığı olan kişilerde,  tüy rengi kızıl,  sarı ya da beyaz olan kişilerde,  kanser hastalarında,  çok koyu  ten rengine sahip kişilerde,  ltetracycline ya daretinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullanan kişilerde bu yöntem tercih edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon’da Neden Birden Fazla Seansa İhtiyaç Duyulur?

Ümraniye Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon yöntemi seanslar şeklinde uygulanan bir yöntemdir.  İşlemin uygulanması aşamaları yer almaktadır.  Öncelikle istenmeyen bölgedeki tüylerin jilet ile kısaltılması gerçekleştirilmektedir.  Ancak istenmeyen bölgedeki tüylerini ağda gibi kökten alan yöntemlerle yok edilmemesi gerekir.

İstenmeyen tüylerin boyunun kısaltılması sonrasında ise kıl kökleri epilasyon cihazı ile taranarak lazer ışınları gönderilmektedir.  Işınlar bölgedeki kıl köklerini yakarak yok etmektedir.  Uygulamadan önce de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır.  Kişinin senin gibi tüyü rengi dikkate alınarak lazer epilasyon yöntemi uygulanmaktadır.

Yine kişinin ten rengi ve tüyü rengine göre doğru olan cihazı belirlenmektedir.  Buna bağlı olarak da uygulanacak olan lazer ışınının dolu ayarlanmaktadır.  İşleminin başarılı olabilmesi için bu etkenlerin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda işlemin uygulanması %90 oranında bir başarı sağlamaktadır.

Bu uygulama sırasında her bölgeye farklı tozu ayarlanmaktadır.  İşlem yapılacak bölgenin genişliği işlemin süresine etki etmektedir.  Yaklaşık olarak 5 dakika ile 2 saat aralığında süren lazer epilasyon uygulamalarında süreyi etkileyen işlem yapılacak bölgelerin büyüklüğüdür.  Genellikle 6 ile 12 seans aralığında uygulamalar yapılmaktadır.  Seansların sayısı ise kişinin rengini,  kıllı rengini ve uygulama yapılacak olan bölgelerin genişliğine göre değişmektedir.

Ümraniye Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulamasından sonra kıl kökleri yanarak tahrip olmaktadır.  Ancak uygulama yapılan bölgede %100 kıl kökleri yok olmadığı için yaklaşık olarak 10 gün sonra tüyler yeniden uzamaktadır.  Uzayan bu tüyler içerisinde zayıf olan kökler dökülmekte ve daha sağlam olan kökler kalmaktadır.  Her uygulamada ise kökler daha zayıf hale getirilmekte ve ortalama 12 seans sonrası tüylerini neredeyse tamamı yok edilmektedir.  Lazer epilasyon uygulaması sonrasında iki gün boyunca güneş ışınlarına maruz kalmak sakıncalı olabilmektedir.  Özellikle vücudun açıkta kalan bölgelerini yapılan uygulamalardan sonra kesinlikle güneş ışınlarından uzak durmak şarttır.

İlginizi Çekebilir  Kadınlarda Saç Dökülmesi