Ataşehir Lazer Epilasyon

Ataşehir lazer epilasyon günümüz teknolojisi sayesinde oldukça gelişen ve istenmeyen tüylere çözüm olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemleri kişilere göre değişiklik göstermesinin yanı sıra herkes de güvenle kullanılan bir uygulamadır.

Erkek ya da kadın fark etmeden herkesin ortak sorunu vücutlarında olan kıllardır. Kıl ve tüylerin etkili, kalıcı bir şekilde yok edilmesini lazer epilasyon sağlamaktadır. Kıl ve tüy kökleri lazer ışınları sayesinde yok edilerek kişi istediği görünüme rahatlıkla kavuşur.

Kalıcı tedavi yöntemlerinden olan lazer epilasyon yönteminde en dikkat edilmesi gereken doğru yerde ve doğru tedavi yönteminin seçilerek uygulanmasıdır. Herhangi bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmış olsa da hamile bayanların ve cilt rahatsızlıkları olan kişilerin Ataşehir lazer epilasyon yaptırması tavsiye edilmez.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon tedavisi uygulanmadan önce kişinin mutlaka kıl olan bölgeyi tıraş etmesi istenir. Seanstan 3 gün öncesinde tıraş edildiği zaman hem kıl kökleri rahat görünür hem de lazer epilasyon sırasında zaman kazanılmış olunur. Kıl kökleri uygun lazer cihazı yardımıyla taranır.

Lazer cihazından gelen ışınların sıcaklık etkisiyle kıl kökleri tahrip edilir. Uygun dozun verilmesi ve kıl yapısına uygun olan yöntemin seçilmesiyle başarılı sonuçlar elde edilir. Lazer epilasyon işleminin yapılacağı bölgenin genişliği seansların sürelerini belirler ve ortalama 45 dakika süren bir tedavi gerçekleşir.

Lazer epilasyonun başarısı genellikle 6 seansa kadar kendini göstermektedir. 6 seans ve daha fazlası tamamen kişinin kıl yapısıyla ilgili olup doğru yöntemin seçilmesiyle doğru orantılıdır. Lazer epilasyon öncesinde doktor bilgilendirmenin yanı sıra mutlaka cilt dış etkenlerden temizlenmeli ve temiz halde seanslara başlanmalıdır.

Neden Ataşehir Lazer Epilasyonu Tercih Etmeliyim?

Vücutta meydana gelen istenmeyen tüyler herkesin ortak problemi olarak görülmektedir. Bu nedenle istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesi için lazer epilasyon en sağlıklı ve en pratik yöntemdir. Her yaş ve her cilt tipine uygun bir tedavi yöntemi ve bu yöntemin uygulanacağı lazer cihazları vardır.

İlginizi Çekebilir  Çekmeköy Lazer Epilasyon

Günümüz teknolojisiyle pratik ve sağlıklı olan lazer epilasyon sayesinde kalıcı bir şekilde tüylerin yok edilmesi sağlanır. Kıl dönmesi, kıl batması ve kılcal damar tedavileri gibi rahatsızlıklarda da güvenle uygulanan lazer epilasyon yöntemleri ağrısız olmasından dolayı kılların yok edilmesinde sıklıkla tercih edilir.

6-7 seansta başarılı sonuçlar verdiğinden dolayı hızlı bir yöntemdir. Lazer epilasyon yöntemlerinin tercih edilmesindeki en önemli etken ağrısız ve kalıcı tedavi olmasıdır.

Önerilere uyulduğu takdirde sağlık sorunu yaşanmadan kalıcı bir şekilde kıllardan kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon sonrası güneş ışığı pek tavsiye edilmediği için kış aylarında lazer epilasyon yaptırılması daha doğru bir tercih olmaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon yöntemleri doğru tedavi ve doğru cihazlar sayesinde her bölgede rahatlıkla kullanılabilir ve başarılı sonuçlar elde edilir. Kullanım alanları olarak günümüze gelene kadar birçok alanda faydalı olan lazer epilasyon kılcal damar tedavilerinde de kullanılmıştır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle kıl köklerinin tamamen yok edilmesi mümkün olup kıl tedavilerinde başarılı olan bir yöntem haline gelmiştir.  Ataşehir lazer epilasyon için klinikler haricinde internetten satın alınan cihazlarla evde de kullanmak mümkündür. Yeter ki doğru yöntem ve doğru cihazla tedavi gerçekleşsin ve sağlıkla ilgili bir problem oluşmasın. Bu nedenle doktor kontrolünde yapılması en faydalı yoldur.

Lazer epilasyon sonrası mutlaka uzmanın tavsiyelerine uyulmalı ve önerileri dikkate alınmalıdır. Lazer epilasyon seansları sonrası direk güneş ışığına maruz kalınmamalı ve kalınıyorsa mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Sonrası ilk 24 saat sıcak su değmemesi tavsiye edilir. Ciltte oluşabilecek herhangi bir sorunda mutlaka uygulamayı yapan kişi bilgilendirilmelidir. Nemlendirici kremler ve buz uygulamaları önerilir ve rahatlama sağlanabilir.

Ataşehir Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin mutlaka iyi bir araştırma yapması gereklidir. Uygulama yapılacak olan Ataşehir lazer epilasyon merkezi FDA onaylı cihazları kullanıyor ve işinde uzman kişilerin çalıştığı bir merkez olmalıdır. Bu özellikleri taşıyan merkezlerde uygulama yapılması herhangi bir sıkıntı olmadan güvenle işlemlerin gerçekleşmesine olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir  Lazerle Tüy Sarartma

Lazer epilasyon merkezlerinde mutlaka hijyen koşullarının sağlanması ve tecrübe sahibi kişilerin görevli olması beklentileri karşılaması oldukça önem taşır. Merdiven altı olan yerlerde yapılan işlemlerde genellikle hijyen sorunu yaşanmasıyla birlikte sağlık sıkıntıları da oluşacağından tercih edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Cihazları

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı:  Açık ten rengine sahip olan insanlarda kullanılması gereken lazer çeşitidir. Pratik ve etkili bir lazer epilasyon yöntemi sunan cihaz, tüylerin epilasyon işleminden hemen sonra ciltten uzaklaşmasını sağlamaktadır.  Bu sayede müşteri memnuniyetini de arttıran bir lazer yöntemi olmaktadır.

Alexandrite lazer yönteminin olumsuz tarafları da vardır.  Koyu ten rengine sahip olan kişilerde bu tekniğin kullanılması yan etki oluşma ihtimalini arttıracağından, bu kişilerde tercih edilmemelidir. Ayrıca boyun bölgesi, yüz bölgesi gibi alanlarda kullanılması ince yapılı tüylerin artışına sebep olabileceği için, açık cilt rengine sahip kişilerde dahi bu bölgelerde kullanılmaması önerilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı: Dalga boyu diğer lazer cihazlarına oranla daha uzundur. Bu sebepten dolayı, koyu ten rengine sahip kişilerde de kullanılabilmektedir. İstenmeyen tüylerin azalmasına yarayan bir lzer epilasyon yöntemi olduğu için, tedavinin süresine göre etkili sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Nd:yag Lazer Epilasyon Cihazı: Bu lazer epilasyon cihazı ise cilt rengi çok koyu kişilerde kıl sorununa son vermek amacı ile geliştirilmiştir. Kullanım alanı kısıtlıdır. Bunun sebebi ise yapılan işlemde oldukça ağrı hissedilmesidir. Bu olumsuz özelliği nedeniyle pek fazla tercih edilmeyen bir yöntem halini almıştır. Alexandrite ve Diode yöntemine göre farklı bir avantajının olmaması tercih edilmemesinin bir diğer sebebidir.

Ataşehir Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

İstenmeyen tüyler için etkili çözüm olan lazer epilasyon kliniklerde uygulanır ve fiyat politikaları değişkenlik gösterir. Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü, kişinin kıl ve cilt yapısı, uygulama yapılacak olan merkez, uygulamayı yapacak olan kişinin uzmanlığı, lazer epilasyon yönteminin çeşidi fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerdir.

İlginizi Çekebilir  Dermaterapi

Bu faktörleri dikkate alarak net bir lazer epilasyon fiyatı söylemek mümkün değildir. Lazer epilasyon kararı verildikten sonra mutlaka uzman doktor kontrolü olmalı ve iyi araştırma yapılarak nerede uygulama yapılacağı kararı öyle alınmalıdır. Etkenlerin hepsini değerlendirerek verilecek fiyatları önden bilmek her iki tarafı da mağduriyetten kurtaracaktır. Ataşehir lazer epilasyon fiyatları 2024 için hemen tıklayın.