Çekmeköy Lazer Epilasyon

Çekmeköy Lazer Epilasyon

Teknoloji ile birlikte gelişen lazer epilasyon yöntemi günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin ilgi gösterdiği bir yönteme dönüşmüştür.  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan bu yöntem jilet, ağda, cımbız gibi yöntemlere göre çok daha kalıcı sonuçlar ortaya koyduğu için en çok başvurulan yolla olmaktadır.  Sadece bayanların sorunun uyumuş gibi algılansa da istenmeyen tüyler kimi zaman erkeklere içinde soruna dönüşebilmektedir.

Erkeklerde daha çok ellerde,  kulak içi ve burun içinde,  göğüs bölgesinde istenmeyen tüy sorunu ile karşılaşılmaktadır.  Bayanlarda ise genital bölge,  kol altı,  bacak ve dudak üstü çevresi istenmeyen tüy sorununun en çok yaşandığı bölgelerdir.  Teknoloji sayesinde gelişen lazer epilasyon cihazları vücudun hassas bölgeleri dışında hemen her bölgesinde uygulanabilmektedir kişileri büyük bir sorundan kurtarmaktadır. Lazer epilasyon yönteminin uygulanması ise vücutta yer alan tüyleri rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları ile yakılması prensibi ne dayanmaktadır.

Çekmeköy Lazer Epilasyon Uygulaması

Bu yöntem uygulanırken dikkat edilen bazı hususlar vardır.  Lazer epilasyon uygulamalarında kişinin ten rengi,  tüyü rengi,  yapısal durumu gibi özellikler dikkate alınarak uygulamaların sıklığı ve süresi belirlenmektedir.  Yapısal özellik dikkate alındığında üzerinde durulan nokta tüylerin çıkış aşaması olmaktadır.

Vücutta tüyleranajen, katojen ve telojen  olmak üzere üç farklı evre içerisinde çıkmaktadır.  Bunlardan ilki olan anajen dönemde kıllar aktif olarak büyümektedir.  Lazer epilasyonun  uygulanması tam olarak bu döneme denk getirilmektedir.  Çünkü kıl kökleri cilt üzerinde bu evrede görülür biçimde bir büyüklüğe gelişmektedir mi hassas olan lazer cihazları kıl köklerini rahatça görebilmektedir.  Yine kişinin yapısına bağlı olarak verilerin yapısına bağlı olarak vücuda gönderici gönderilecek olan ısının dozu ayarlanmaktadır.

Yüksek ısı sonucunda ise tüyleri rengini veren melanin pigmenti yıkılarak ortadan kaldırılmaktadır.  Uygulama sonrası yaklaşık 10 gün içinde tüyler yeniden çıkmaktadır.  Bu ikinci evrede ise çöpleri tahrip olan tüyler dökülmekte mi daha dayanıklı olan tüy kökleri uzamaya devam etmektedir.  Bu şekilde sistematik olarak yapılacak uygulamadan sonra yaklaşık 4-8 seans aralığında tüylerin %90 üzerinde yok edilmesi gibi başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Bununla birlikte lazer epilasyonun uygulanacağı bölgenin genişliği,  tüylerin direnci,  kişinin ten rengi ve tüy rengi gibi faktörler seans sayılarını artırabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Dermaterapi

Çekmeköy Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon konusunda merak edilen en önemli noktalardan birisi bu yöntemin ağrı ve acı hissi verip vermediğidir.  Gelişen teknoloji sayesinde lazer epilasyon için kullanılan cihazlar son derece modern şekilde tasarlanmaktadır.  Cihazlardaki soğutucu etki sayesinde acı ve ağrı hissi son derece az olmaktadır.  Her kişinin ağrı eşiği birbirinden farklı olduğu için elbette ki aynı etki olmayacaktır.  Ancak cihazların yeni nesil teknoloji ile üretimine bağlı olarak bu ağrı ve acı minimum düzeye inmektedir.

Uygulanacak olan lazer epilasyon yönteminden kalıcı ve başarılı sonuç alabilmek için uygulamanın yapılacağı merkez ve uygulamayı yapılacak uzman son derece önemli olmaktadır.  Bu iş yapacak uzman kişinin profesyonel olması ve deneyimli olması en önemli ölçüttür.  Bunun yanında uygulama yapılacak olan merkezinde yeni koşullara sahip olması,  lazer epilasyon konusunda güçlü bir kadroya sahip olması,  kadrodaki kişilerin bu konudaki donanım ve deneyimi başarılı sonuçlar alınmasında son derece önemlidir.

Kimi zaman bilinçsiz şekilde uygulanan lazer epilasyon uygulamaları kişilerde kalıcı cilt izlerine neden olabilmektedir.  Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için seçilecek olan merkez ve uygulamayı yapılacak olan uzman titizlikle belirlenmelidir.   Çünkü uygulama sırasında ısı dozunun ayarlanması bir bu dozu belirlemek için tedavi edilecek olan kişinin özelliklerinin çok iyi bilinmesi gerekir. B u da ancak işinde profesyonel ve uzman bir kişi tarafından gerçekleşmektedir.