Emslim

emslim

Emslim Nedir?

Emslim elektromanyetik teknolojisinden alınan yardımlar sonucunda yağ yakma özelliğine sahip olan tedavi yöntemi olarak bilinir. Kas güçlendirmede büyük role sahip olan spor cihazı olarak da bilinir. Kas güçlendirmek, kas çalıştırmak ve yağ yakma özelliğine sahip olan cihazın pek çok avantajı vardır.

Kusursuz bir şekilde çalıştığı için kısa süre içinde yağ dokularına ulaşır. Yağ dokularının tahribe uğraması sonucunda, vücuttan atımı gerçekleştirilmiş olur. İşlemin hamile ve ciddi rahatsızlığı olan kişilere yapılması önerilmez.

Özellikle de kalp pili olan hastalara yapılması uygun değildir. Kullanılan elektromanyetik uygulamasından kaynaklı olarak rahatsızlığı olan kişilere yapılmaz. Yarım saatlik süreçte kasların çalışmasını ve yoğun egzersiz yapılmasını sağlayan sistem şeklinde çalışır. Emslim ile çalışan kasların kilo vermesine yardımcı olan yöntem arasında yerini alır.

Emslim Nasıl Etki Eder?

Estetik tıp alanında gerçekleştirilen işlemde yer alan Emslim kasların güçlenmesini ve daha sağlıklı yapılandırmanın meydana gelmesi sağlanır. Kadınların ve erkeklerin sıklıkla başvurduğu ve olumlu sonuç aldığı tedavi yöntemidir.

Yağ yakarak vücut şekillendirmesi mümkündür. Kişinin daha kaslı görünmesini sağlayarak kas gücünü en iyi hale getirmeyi başarır. İşlem süresi yaklaşık olarak yarım saat olarak ele alınabilir. Yani 20.000 mekik çekmeye tekabül eder.

Bunun sporla yapılması, genelde ayları alabiliyorken bu işlem sayesinde sadece yarım saat yeterli olabiliyor. Kısa süre içinde oldukça etkili sonuç verdiğini görebilme şansına sahip olunur.

1) Yağ Yakar

Vücutta meydana gelen yağlanma probleminde günlük alınan kalori, bazen dengeli olmayabilir. Bu sebepten dolayı ortaya çıkan yağlanma probleminin egzersizle giderilme şansına sahip olunması sağlanır.

Vücutta biriken yağların uzun süre boyunca giderilmemesi durumunda sağlığı tehdit eden sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Dolaşım bozukluğu meydana gelir, zaman içinde yağ dokusu büyümeye başlar.

İlginizi Çekebilir  Velashape 3

Vücuttan dışarıya atımı gerçekleşmediği durumlarda depolanmış olur. Emslim sayesinde yağ dokusu hedef alınarak tahribe uğrar. Yağ yakımın en iyi derecede etkili olması sağlanır.

2) Kas Güçlendirir

Bu uygulama sayesinde kaslar güçlenir, hacmi büyük ve zamanla daha sıkı kas olmaya başlar. Popo kaldırma, karın kası, antrenman gibi egzersizlerin Emslim cihazıyla gerçekleştirilmesi sağlanır. Egzersiz programların ayrı planlaması sayesinde kollar, bacaklar, omuzlar ayrı olacak şekilde çalışır. Her kas grubunun farklı şekilde programlaması mevcuttur. Spor yaparak ulaşılması zor olan kasların bu aletle kolay bir şekilde çalışması mümkündür.

Emslim Uygulamasının Avantajları

HI-EMT teknolojisi sayesinde Emslim başarının sırrına varmak mümkündür. Yani burada yer alan supramaximal kasılmalarının ortaya çıkması şeklinde açıklanabilir. Normal şartlar altında supramaximalların uzun süreli kasılmalardır. Kasların daha kısa sürede kasılmasını sağlayarak güçlenmesine yardımcı olur. Avantajlarını saymakla bitmeyen tedavi yöntemidir.

  • Metabolizmamızın daha hızlı şekilde artış göstermesine yardımcı olur.
  • Normal şartlar altında vücut kitle indeksinin dengeli hale gelmesini sağlayarak yardımcı olur.
  • Lenf drenaj sisteminin daha doğru şekilde desteklenmesinde rol oynar.
  • Kan dolaşımının daha iyi harekete geçmesini sağlayarak, kasları güçlendirir.
  • Vücutta meydana gelen bölgesel yağlanma probleminin, bölgesel incelmesi tedavisini gerçekleştirir.

Seans sayısı genelde hastanın rahatsızlığına bağlı olacak şekilde ele alınabilir. Normal şartlar altında seans sayısında değişkenlik görülse de bunun 4-8 seans ile sınırlandırılması mümkündür.

Seanslar arası sürenin 1 veya 2 hafta ile sınırlandırılabilir. Tedavi tam anlamıyla tamamlandıktan sonra kişinin yılda bir kere bu işlemi tekrarlayabilir hale gelebilir. Bu sayede kişinin istediği fiziğe sahip olmasında yardımcı olan tedavidir.

Her sağlıklı bireyin bu işlemden faydalanabilir. Vücudun yapılandırılması için yüksek yoğunluklu elektromanyetikler kullanılır. İşlem sonrasında kişinin sosyal yaşantısına geri dönmesine yardımcı olur. İşlemde yara izi oluşmadan sıkılaşma sağlanabilir. Ameliyat olmak istemeyen kişiler için oldukça ideal zayıflama yöntemidir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon Müşteri Yorumları

Emslim ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlanma problemi, normal şartlar altında herkesin başına gelebilecek durumlar arasında yerini alabilir. Bu sebepten dolayı birden fazla tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Son zamanlarda popüler hale gelen ve adından da söz ettiren bu tedavinin kasların güçlenmesini sağlayan uygulamadır. Bölgesel zayıflama işlemiyle birlikte erkeklerin ve kadınların tercihi olmaya devam ediyor.

Emslim ile Vücut Sıkılaştırma

Ciltteki sarkmalar, deri altında meydana gelen yağlanma problemleri; günlük yaşantımızda sıklıkla karşılaştığımız durumlar arasında yerini alabiliyor. Ameliyatsız olarak yapılan işlemde vücut germe işlemi gerçekleştirilir.

Uygulamada hacim kaybı, zayıflama, vücut sıkılaştırması ve yağlanma sorununu ortadan kaldırmak için yapılır. Kısa süre içinde alınan sonuçlar gözle görülebilir hale gelir.

Cilt sarkmasını ortadan kaldırması sonucunda derinin daha sıkılaşmasında rol oynayan bu tedavi; erkek ve kadınlar için oldukça etkilidir. Geçmişten günümüze kadar yapılan işlem olduğundan dolayı güvenle tercih edilebilir. Kullanılan cihazın insan üzerinde herhangi bir olumsuz durum bırakması mümkün değildir.

Emslim ile Selülit Tedavisi

Uygulanacak olan bu işlemin selülit tedavisinde kadınlarda daha fazla uygulanmasına yardımcı olacaktır. Selülit problemini ortadan kaldırabilmek adına kullanılan bu cihaz, oldukça muhteşem ve harikadır.

Deri altında deforme olan yağ dokusunun, yapılan egzersizlerle beraber yakımı gerçekleştirilir. Yağ dokusunun tahrip edilmesi üzerine zaman içinde kas kütlesinin güçlenmesine yardımcı olur.

Dolaşım sisteminin daha üst düzeyde çalışmasını sağlayarak, pürüzsüz bir cilde sahip olunur.

Emslim Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uygulanacak olan Emslim tedavisi hakkında pek çok soru ile karşı karşıya kalınabilir. Bu sorulara cevap alabilmek adına genelde işlemin yapılacağı sağlık merkezinin ziyaret edilmesi gerekir. Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında ortaya çıkan bütün soru işaretlerine yanıt alınabilir.

1. Kimler Emslim Yaptıramaz?

Genel olarak bakıldığı zaman tedavinin her birey için uygun olduğu söylenemez. Çünkü işlem öncesinde hasta ön muayenesi gerçekleştirilir. Muayene sonrasında tıbbi geçmişi hakkında bilgi sahibi olunur. İşlemin erkeklere ve kadınlara yapılması uygundur. Fakat işleme hamile, kalp pili olan ve ciddi rahatsızlığı olan kişilere uygulanması önerilmez. Bunun haricinde herkese uygulanabilir özelliğe sahiptir.

İlginizi Çekebilir  EyeCell Bakımı

2. Kaç Seans Emslim Yaptırmalıyım?

Ortalama olarak uygulanacak olan işlemin seans sayısı, hastanın kendisinde meydana gelen hasar durumuna bağlı değişkenlik gösterir. Yapılacak olan bir sonraki işlemin 1-2 hafta aralıklarla yapılması uygun görülebilir. Genel olarak bakıldığı zaman ortalama 4-8 seans uygulanabilir özelliği olan tedavidir. Tedavinin düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi ise daha etkili sonuç verecektir.

3. Emslim Ağrı Yapar mı?

İşlem öncesinde uygulanan herhangi bir anestezi uygulaması yoktur. Yani işlem sırasında ağrı açığa çıkmaz. Burada sadece kasların yoğun bir şekilde çalışma durumu vardır. Kasların yoğunlukta çalışması, sadece birkaç gün sonrasında hafif düzeyde tutulmalar görülebilir. Bu durum da aynı zamanda kişinin rahatsızlığa bağlı olacak şekilde ele alınabilir. Kısa süre içinde güçlü kasların hissedilmesi mümkündür.

Emslim Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Bu tedaviden faydalanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak fiyat bilgisi alması önerilir. Alınan fiyat bilgisi sayesinde daha doğru işlemin yapılmasına aynı zamanda hangi sağlık merkezinde işlemin gerçekleştirileceğine karar verilebilir.

Fiyat bilgisi seans şeklinde baz alınarak belirlenir. Seans başına verilen ücret aynıdır. Bu durum her sağlık merkezinde değişkenlik gösterebiliyor. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi ise kullanılan Emslim tedavisinde, cihazın kalitesine bağlıdır.

Detaylı bilgi almak için sağlık merkezi ile iletişime geçilebilir. Emslim Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.