kadikoy-lazer-epilasyon

Kadıköy Lazer Epilasyon

Kadıköy Lazer Epilasyon Merkezi  olarak sizlere daha kaliteli hizmet sunmak adına lazer yönteminin ne olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazer Uygulaması Ne Zaman Başlamıştır?

İlk lazer cihazı 1960 yılında “Ruby Lazer” adıyla hizmete girmiştir. Lazer ilk önceleri endüstriyel amaçlı kullanılsa da daha sonra askeri alanda da kullanıma girmiştir. Tıbbi lazer uygulamaları ise,  1983 yılının başlarında, tek ve kısa atım yapabilen cihazlarla sisteme girmiştir.

İlk başlarda tıbbi alanda leke yok etme, kılcal damar tedavisi gibi alanlarda kullanılmaya başlayan lazer uygulamaları , zamanla gelişim göstermiş ve epilasyon yöntemi için üretilen lazerlerin kullanımı 1994 yılında başlamıştır.

Aktif olarak 1990’ lı yılların sonunda onaylanarak tıbbi kliniğe giriş yapmıştır. 1998 yılında ise FDA onayı alarak uygulanmaya kesin olarak başlanmıştır.

Lazer Kılları Nasıl Yok Etmektedir?

Lazer epilasyon kıl köklerinin işlevsel fonksiyonunu bozarak etki göstermektedir. Lazerin uygulamasının  prensibi, cilt altında bulunan melanin pigmentinin,  lazerin gönderdiği ısıyı emerek, kıl kökünü hasara uğratmasıdır. Koyu renkli kıllarda melanin daha fazla bulunduğu için, koyu renkli kıllarda açık renkli kıllara oranla daha fazla başarı sağlanmaktadır.

Uygulamadaki lazer cihazlarının her biri farklı cilt ve kıl yapılarına uygun olabilmektedir. En iyi sonucun elde edilebilmesi için cilt tipi ve kıl rengi değerlendirmeli, kişye uygun cihazlar tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyonun Başarıya Ulaşması İÇİn Başka Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Doğru cihaz seçiminden sonra da yapılması gereken bazı uygulamalar mevcuttur.

  • Öncelikle cilt rengi açık ise uygulama daha avantajlı olabilmektedir. Açık cilt rengine sahip olan kişilerde doz daha rahat arttırılabilmektedir. Doz ne kadar fazla ise sonuç o kadar başarılı olabilmektedir. Koyu cilt rengine sahip kişilerde ise doz fazla arttırılamamakta ve işlem başarısı daha az olabilmektedir.
  • Kalın kıl yapısına sahip kişiler ise ince kıl yapısına sahip kişilerden daha avantajlıdır. Bunun sebebi ise kalın kıllarda lazer epilasyon uygulamasının daha etkin olmasıdır. İnce kıl yapısına sahip kişilerde lazer epilasyon ya çok az etki etmekte ya da hiç etki etmemektedir.
  • Epilasyonun uygulanacağı bölge de başarı oranını etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Lazer epilasyona en  iyi cevap veren bölgeler;  genital, koltuk altı ve alt bacak diye adlandırılan bölgelerdir. Lazer epilasyonda en zor cevap alınabilen bölge  ise yüz bölgesidir. Yüzünüzde kullanılan cihaz da önemlidir. Eğer diode lazer kullanılacaksa başarı sağlanabilmektedir. Alexandrite cihazı yüz bölgesinde tercih edilmemesi gereken bir cihazdır.  Çünkü yüz bölgesinde bulunan ince tüylerde artışa neden olmaktadır.
  • Lazer epilasyon yapılacak kişinin kadın ve ya erkek olması da başarıda önemli bir rol oynar. Lazer epilasyonda erkeklerde sağlanan başarı, kadınlarda sağlanan başarıya oranla daha düşüktür. Kadınlar ise bu konuda yeterince avantajlı olmaktadır. Kadınlarda başarı oranını etkileyen bir başka konu ise hormonal bir bozukluğun olup olmamasıdır. Hormonal bozukluğunuz varsa bir uzman tarafından hormon tedavinizin de yapılması gerekmektedir. Hormon tedaviniz yapılmadığı sürece lazer epilasyonda başarı sağlanamayacaktır.

Lazer Epilasyon İçin Hangi Hazırlıkları Yapmam Gerekir?

  • Lazer epilasyon yaptırmadan önce, epilasyon yapılacak bölge güneşe ve ya solaryuma maruz kalınmamalıdır. Yani bronzlaşmamış olmak, doğal cilt renginizle işleme girmeniz gerekmektedir.
  • Cildinizde herhangi bir bakım ürünü ve ya makyaj malzemesi olamamalıdır. Makyajınız varsa bir ıslak mendille temizlenmesi gerekmektedir.
  • Epilasyon yapılacak bölgedeki kıllar tıraş makinesi ile kısaltılmalıdır.
  • Eğer ağrıya duyarlı biri iseniz, işleme gelmeden en az bir saat önce anestezik  krem kullanabilirsiniz.
  • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra, cildinizin rahatlaması için 15-20 dakikalık aralıklarla soğuk uygulama yapabilirsiniz. İşlem sonrası nemlendirici kullanmak  da cildin çabuk toparlanmasını sağlamaktadır.

Kadıköy Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Kadıköy Lazer Epilasyon Merkezi olarak sağlıklı günler diler, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.