Kılcal Damar Tedavisi

kılcal damar tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

Kılcal Damar Tedavisi; Kılcal damarlarda da birçok nedenlerden dolayı tıkanmalar meydana geliyor. Bu sorun beraberinde çeşitli kılcal damar hastalıklarına zemin hazırlar. Bu nedenle garantili bir şekilde kılcal damar tedavileri uygulanması önemlidir.

Bu sorunun mutlaka erkenden teşhis ve tedavi edilmesi gerekir. Kılcal damar tedavisi geçmiş senelere oranla bugün daha basit bir biçimde uygulanır. Böylece hastalar 24 saat sonra taburcu edilir. Kılcal damarların tedavisinde bugün yüksek teknolojili tedavi seçenekleri uygulanır.

Bu yöntemler üzerinden en zorlu kılcal damar tıkanıklığı dahi birkaç saat içerisinde açılarak damar sağlığı sağlanabilir. Kılcal damar tedavisi daha çok ışık ve lazer sistemleri üzerinden gerçekleştirilir.

Etkili lazer ışınları üzerinden tıkanan damarlar birkaç seans üzerinden açılır. Özellikle 4D lazer, TP lazer ve ITP lazer uygulaması en çok başvurulan etkili tedavi seçenekleridir.

Kılcal damar tedavileri adından da anlaşılacağı üzere vücudumuzda yer alan kılcal damarların lazer ve ışık tedavisiyle tedavi edilmesidir. Kılcal damarlar her yaştan bireylerde yer alır. Bu nedenle kılcal damar tedaviler herkese sorunsuz bir biçimde uygulanır. İşlem sırasında lazer ışınları kılcal damarlara boyluca uygulanır.

Tedavi daha çok ince tipli kılcal damarlarda uygulanır. Geçmiş dönemlerde bu hastalığın tedavisinde daha çok anjiyo uygulanıyordu. Bu uygulama üzerinden tıkanan kılcal damarlar daha uzun sürede açılabiliyordu. Fakat bugün daha üst tedavi modeli olarak lazer ışınları tercih ediliyor.

Bu yöntemin birçok artıları söz konusudur. Anjiyo uygulamasından farklı olarak daha erken sürede başarılar sunar. Anjiyo tedavisinde çeşitli riskler söz konusuydu.

Bu da hastaların tedavi süresi boyunca huzursuz kalmasına neden oluyordu. Fakat lazerli tedavilerde herhangi yan etkiler yer almaz. Bu tedavinin en büyük avantajları arasında hastalara konforlu bir süreç sunmasıdır.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal damarların tedavisi bugün hastaların beklentileri doğrultusunda uygulanır. Yani kılcal damar tedavisi anjiyo uygulamasından farklı olarak daha rahat bir şekilde uygulanır.

Hazırlanan lazer ışınları doğrudan incelmiş kılcal damarların üzerine uygulanır. Bu ışınlar sayesinde incelen kılcal damarlar yeniden eski haline dönüştürülür. Böylece hasta yüksek memnuniyet üzerinden sağlık merkezinden taburcu edilir.

Kırık Kılcal Damar Sebepleri Nelerdir?

Kırıl kılcal damar sorunu daha çok kadınlarda meydana gelir. Bu problem birçok nedenler sonucunda görülebilir. Varisli damarlar, aşırı bir biçimde uzun süreli olarak ayakta kalınması, hareketsiz yaşam biçimi, yaş etkeni, önceki dönemlerde geçirilen cerrahi operasyonlar gibi birçok etkenler kırık kılcal damar sorununa neden olur.

Bu nedenle kılcal damar tedavi kırık kılcal damarlarda da güvenli bir şekilde uygulanır. Kırık kılcal damarların da doğrudan lazer ışınları üzerinden tedavisi mümkündür. Bu sorun da birkaç seans üzerinden yok edilebilir. Kırıl kılcal damar sorunu daha çok 50 ve üzeri yaşlardaki kadınlarda belirti gösterir.

Bu sorunun birçok belirtileri de söz konusudur. Fakat belirtiler bireylerin yaşam tarzlarına göre farklı zamanda ortaya çıkabilir. Kırık kılcal damar sorunu sinsi belirtiler gösterir. Bu nedenle çoğu zaman belirtileri gözle görülür düzeyde değildir.

İlginizi Çekebilir  Bölgesel İncelme

Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

İlk olarak kılcal damar tedavisi uygulanabilmesi açısından bazı kriterlere uyulması gerekir. Çünkü bu uygulama doğrudan herkese uygulanmaz. Özellikle epilepsi hastalığına sahip olanlara, gebelik ve bebek emzirme döneminde yer alan annelere, yüksek tansiyon ve diyabet gibi riskli ve kronik sağlık sorunlarına maruz kalanlara, kalp hastalıkları ve kanama sorunları olan hastalara kılcal damar tedavilerinin uygulanması söz konusu değildir.

Bu gibi durumlarda ilk olarak söz konusu sağlık sorunlarının tedavi edilmesi gerekir. Çünkü bu tip hastalıklar beraberinde kılcal damarların tedavisinde uygulanan lazer ışınlarından da yan etkiler alınmasına neden olabilir.

Kılcal Damar Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kılcal damarların tedavisinde dikkat edilmesi gereken birçok konular söz konusudur. Öncelikle kılcal damar tedavisi yukarıda da vurguladığımız gibi en kaliteli doktor üzerinden alınmalıdır. Garantili bir biçimde yapılan tedaviler sizlerin memnun kalması demektir.

Kılcal damarlar yapısı itibariyle son derece hassas damar tipleridir. Bu nedenle tedavide yapılan küçük hatalar beraberinde kılcal damar sağlığının riske girmesine neden olabilir. Deneyimli doktor bu tedaviyi yapması son derece önemlidir.

Tedavi öncesinde kaliteli bir uyku alınması önemlidir. Kullanılan tıbbi ilaçlar hakkında ilgili doktorun bilgilendirilmesi gerekir. Tedavi sonrasında da mutlaka hareketsiz yaşam biçiminden uzak durulmalıdır. Çünkü hareketsiz yaşam tarzı kılcal damarların hızlıca tıkanmasına neden oluyor.

Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Merak edilen kılcal damar tedavi seansları ise tedavinin uygulandığı klinik merkezlerinin kalitesine göre farklılık gösterir. Kalitesiz veya amatör türünden bir doktor klinik merkezinden kılcal damarların tedavisi daha uzun süreli yapılır. Bu da hasta memnuniyetine neden olur.

Çünkü uzun süren tedaviler hastaların uzun süreli sosyal hayattan uzak kalmasına neden olur. Bu nedenle kılcal damar tedavilerinde mutlaka en iyi doktor klinik merkezleri tercih edilmelidir. Bu kurumlarda tedavi süresi daha kısadır.

Ortalama olarak her seans 15 dakika içerisinde tamamlanır. Yani kılcal damar tedavileri genellikle 3-4 seansta tamamlanır. Bu da ortalama olarak tedavinin 60 dakika sonrasında tamamlanacağı anlamına geliyor.

Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Kılcal damarların tedavisinin yan etkilerinin görülmesi doğaldır. Çünkü kılcal damar tedavi doğrudan lazerle yapılır. Bu cihazın hasta cildine hafif düzeyde kızarıklık oluşturması normaldir. Fakat kalitesiz klinik merkezlerinde kılcal damarların tedavisinde daha kalitesiz lazer cihazı kullanıldığında yan etkiler daha fazla düzeyde görülebilir.

Bu gibi kurumlarda yan etkiler ciltte gözle görülür düzeyde kızarıklıklar, ödem gibi durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle cilt sağlığı korunması açısından da kılcal damarların tedavileri mutlaka deneyimli doktor üzerinden yaptırılmalıdır.

Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Kılcal damarların tedavisinden sonrasında da uyulması gereken birçok kurallar vardır. Bu kurallar arasında hareketsiz yaşam tarzından kaçınılması, kılcal damarların tıkanmasına neden olabilecek aşırı yağlı besin ürünlerinden uzak durulması ve günlük düzenli bir şekilde spor yapılması yer alır.

İlginizi Çekebilir  Emslim

Kılcal Damar Tedavi Fiyatları 2024

Kılcal damarların tedavi fiyatları doktor klinikleri ve devlet hastaneleri arasında farklılık gösterir. Özellikle özel hastanelerde kılcal damar tedavisi fiyatları daha yüksektir. Bu nedenle özel hastaneler yerine özel doktor klinik merkezi tercih edilmesi daha uygundur.

Kılcal damar tedavilerinin fiyatları ülkeler arasında da farklıdır. Herhangi bir Avrupa ülkesi üzerinden kılcal damar tedavilerini daha pahalı fiyattan yaptırmanız söz konusudur. Bu bağlamda ekonomik yönden daha dezavantajlı kalabilirsiniz.

Kılcal damarların tedavi fiyatlarına doktorunuzun kurumsal sitesinden ulaşabilirsiniz. Tedavi öncesinde kılcal damarların onarım fiyatlarını öğrenmeniz mantıklı olacaktır.

Kılcal Damar Tedavi Nasıl Etki Eder?

Kılcal damarların tedavisi genellikle hızlı bir şekilde etki eder. Bu tedavide etkin lazer sistemi uygulandığında etkisi genellikle 1-2 seans içerisinde görülür. Böylece incelen veya hassaslaşan kılcal damarlar kısa sürede eski sağlığına yeniden kavuşturulur. Tedavi sırasında hastaların huzursuzluk hissetmesi mümkün değildir.

Yüzde Kılcal Damarlar Neden Oluşur?

Kılcal damarlar en çok yüz bölgesinde meydana gelir. Özellikle yanak bölgesinde sıkça kılcal damarlara rastlamak mümkündür. Bu bölge üzerinden de lazerle kılcal damarların kötü görünümü yok edilebilir.

Kılcal damarlar özellikle koyu renk tonu aldığında uzak mesafeden dahi kolayca fark edilir. Bu da hastaların sosyal hayattan geri çekilmesine neden olur. Gözle görülür düzeydeki kılcal damarlar hastalarda ciddi anlamda özgüven düşüklüğüne neden olur. Bu da hastaların iş ve sosyal hayatta verimsiz kalmasına neden olur.

Lazerle Damarlar Ve Kılcal Damarlar Nasıl Yok Edilir?

Lazer sistemi üzerinden damarlar ve kılcal damarlar kökten yok edilmesi söz konusu değildir. Fakat bu tedavi uygulaması üzerinden damarlar ve kılcal damarlar gözle görülür düzeyde azaltılabilir. Böylece bireylerin kendileri ve sosyal çevreleriyle daha barışık hale gelmesi sağlanabilir.

Lazer cihazı doğrudan doktor tarafından hazırlanır. Bu işlem sonrasında cihaz hafif düzeyde ve cildi acıtmayacak düzeyde damarlar ve kılcal damarların üzerinde özenle gezdirilir. Böylece birkaç seans sonrasında damarlar ve kılcal damarların banel görüntüleri azaltılır. Hastada bu kapsamda daha ışıltılı cilt tipi de sağlanabilir.

Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir Mi?

Kılcal damarların tedavisinde herhangi acılar hissedilmez. Çünkü bu tedavi doğrudan yılların deneyimlerine sahip olan uzman hekim tarafından uygulanır. Fakat kalitesiz doktor kliniklerinde kılcal damarların tedavileri de amatör bir şekilde uygulandığından tedavi sırasında acı hissedilebilir. Bu nedenle bu gibi işletmelerden uzak durulmalıdır.

Tüm Damarlar ve Kılcal Damarları Çıkarmak Mümkün Müdür?

Hayır, tüm damarlar ve kılcal damarların yerinden alınması bugünkü tıbbi olanaklar üzerinden dahi mümkün değildir. Kılcal damarların sadece yerinde tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde hasta sağlığı ciddi anlamda risk altına girmiş olabilir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Karın Germe

Tedavi Ağrılı Mı, Tatsız Mı?

Tedavi ağrılı ve tatsız değildir. Tam aksine kılcal damar tedavisi lazerle yapıldığından huzurlu bir ortam üzerinden uygulanır. Bu kapsamda hastalar tedaviyi yapan doktordan da son derece memnun kaldığının altını çiziyor.

Sonuç Ne Zaman Görünür?

Kılcal damarların tedavilerinde sonuç bazen hemen görülmeyebilir. Kılcal damarlarda oluşan yoğun sorunlar tedavi süresinin biraz daha uzamasına neden olabilir. Fakat sonuç klinik merkezinin de kalitesine göre ortalama olarak 2-3 gün içerisinde gözle görülür düzeyde görülebiliyor.

Tedaviden Sonra Damarlar ve Kılcal Damarlar Geri Dönüyor Mu?

Evet, tedavi sonrasında da damarlar ve kılcal damarların yenide eski haline dönmesi mümkündür. Bugün birçok tedavi uygulamaları kalıcı sonuçlar sunmaz. Bireylerin yaşam tarzları tedavi sonrasında da iyileştirilen damar ve kılcal damarların eski haline dönmesine neden oluyor. Bu nedenle tedavi sonrasında da kaliteli bir yaşam biçimi benimsenmelidir.

Fotona Q-Switch Lazer Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarların tedavisinde en çok uygulanan profesyonel tedavi seçenekleri arasında Fotona Q-Switch lazer lazerle tedavi yer alır. Bu özel tedavi seçeneğinin en büyük artıları arasında ise, iyileştirilmesi zor olan kılcal damarları hızlı bir şekilde tedavi etmesidir. Yüksek teknolojiye sahip olması maksimum kaliteli bir tedavi dönemi geçirilmesini sağlar.

Kılcal damarların lazerle tedavi edilmesi en çok hastalara faydalar sunar. Bu yüksek teknolojili tedavi üzerinden anjiyo tedavisine gerek kalmıyor. Bu nedenle kılcal damarların tedavisindeki lazer uygulamalar tüm özel hastaneler üzerinden de sunulur.

Kılcal Damar Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Kılcal damarların tedavileri ağrılı işlem değildir. Ancak her tedavide olduğu gibi kılcal damarların tedavilerinde de en iyi doktorun görev alması son derece önemlidir.

Kılcal damarların tedavilerinin bugün ağrılı olmaması birçok hastaların bu tedavilerden faydalanmasını sağlar. Tedavi sonrasında da hastada herhangi vücut ağrısı meydana gelmez.

Kılcal Damar Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Kılcal damarların tedavileri hayır kalıcı değildir. Birçok tedavilerde bu durum yer alır. Bu nedenle kalıcı olmaması iyileştirilen damarların yeniden kalitesiz bir görünüme sahip olması demektir. Kılcal damar tedavisi tekrarlı olarak uygulanmasında herhangi sakınca yoktur.

Bu nedenle ihtiyaç duymanız durumunda yeniden ilgili doktor klinik merkezi üzerinden kılcal damar tedavileri yaptırabilirsiniz. Kılcal damarların kötü bir görünüm alması özellikle kendinizle barışık kalmamanıza neden olacaktır. Bu durumda daha kaliteli bir yaşam elde etmek basit doğal tedavi uygulamaları yerine tıbbi tedavi uygulamalarına başvurabilirsiniz.

Kılcal damar sağlığınızı korumak adına doğrudan doktorunuzun klinik merkezinden erkenden tedavi randevu formu doldurabilirsiniz. Ayrıca tedavi hakkında merak ettiğiniz ayrıntıları da doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Kılcal damarların tedavi edilirken damarlara zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Bu nedenle mümkün mertebede aceleci davranılmadan kılcal damar tedavileri uygulanmalıdır. Saygın bir klinik merkezinden tereddüt etmeden tedavi olabilirsiniz.