Mezoterapi ile Leke Tedavisi

mezoterapi ile leke tedavisi

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Mezoterapi ile leke tedavisi deri üzerinde oluşan koyu renkli lekelenmelere uygulaması yapılarak sorun giderilebilir. Genetik veya çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte bazı lekelenmeler meydana gelebilir. Bu lekelenmeler doğal yöntemlerle giderilmeye çalışılır. Fakat etkili sonuç alınamayabilir.

Bundan kaynaklı olarak mezoterapi tedavisine başvurulabilir. Ciltteki koyulaşma, lekelenme ve daha sonrasında ortaya çıkan çeşitli nedenlerden dolayı uzman hekim tarafından işlemin yapılması uygun görülür. Deri üzerindeki sorunların mezoterapi ile leke tedavisi sayesinde giderilmesi mümkündür.

Ciltteki koyu lekelenmelerin oluşturduğu problemlerin bu tedavi sayesinde giderilme oranı oldukça yüksektir. Cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin bu işlem sayesinde takviyesi gerçekleştirilir. İlk olarak cilt analizi yapılır. Cilt analizi sonrasında planlama yapılır ve leke giderme işlemi hakkında daha fazla bilgiye sahip olunur.

Mezoterapi Uygulamasında Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

Yüzde oluşan cilt lekeleri geçmişten günümüze kadar devam etmekte olan bir problemdir. Bundan kaynaklı olarak günümüz şartlarında, gelişen teknoloji sayesinde etkili ve sağlıklı sonuç alınması sağlanır. Hazırlanan ilaçlar genelde hastanın ihtiyacına uygun olacak şekilde belirlenir. Hazırlanan ilaç, işlemin yapılacağı bölgeye enjekte edilir. Enjekte edilen ilaç etrafa yayılmadığı için birden fazla enjekte işlemi gerçekleştirilir. İstenilen bölgede etkili olması için karışım hazırlanır.

Aynı zamanda oral yolla alınan ilaçlar olduğu durumlarda vardır. Oral yolla alınan ilaçların sindirim sisteminde dışarıya atımı gerçekleştiğinden dolayı pek fazla tercih edilmez. Bundan kaynaklı olarak yapılan mezoterapi uygulaması daha etkili olur.

Kullanılan ilaçlar vitamin ve minerallerdir. Kişinin ihtiyacını karşılayacak bileşenlerdir. Bunlar; arbutin, glutatyon, multi vitamin kokteylleri, C vitamini, retinoik asit, traneksamik asit, antioksidan ve doku yapılandırıcılar şeklinde ele alınabilir.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde ciltte hasar meydana gelir. Bu gibi durumlarda genelde kişi kendine uygun olan ihtiyaçları, maske ve bakımlara yapar. Fakat bunların zamanla çok fazla işe yaramadığını görür. Buna istinaden daha etkili sonuçlar alabilmek için arayışlara girer. Yapılan araştırmalar sonucunda karşılaştığı mezoterapi ile leke tedavisi uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde pek çok leke ve hasar gören cildin onarımı sağlanır.  Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen işlemlerin daha sağlıklı sonuç verdiğine rastlanır.

İlginizi Çekebilir  Dermapen Leke Tedavisi

Uzun yıllardan beri etkisini sürdüren bu uygulamanın pek çok kişi tarafından gerçekleştirilir. Kişinin şikayetlerine uygun olacak şekilde planlama gerçekleştirilir. Bunun için mutlaka tedavi öncesinde cilt analizinin yapılabilmesi için muayene gerçekleştirilir. Muayene sırasında kişi istekleri ve şikayetlerini dile getirebilir. Yapılan planlama doğrultusunda daha sağlıklı sonuç alınmasına yardımcı olunur. Yapılacak olan işlemin uzman ve güvenilir hekim tarafından gerçekleştirildiğinden emin olmak gerekir. Özellikle kullanılacak olan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olduğu da dikkate alınarak gerçekleştirilmesi büyük önem arz eder.

İşleme başlamadan önce cildin iyileştirilmesi ve koyu renklerin açılması için bazı maddelerin uygulaması gerçekleştirilir. Daha sonra yapılacak olan bu tedavide cildin ihtiyaç duyduğu maddenin cilt altına enjekte edilir. Ortalama olarak 4-6 mm olacak derinlikte enjekte işlemi yapılır. İşlemin dikkatli ve hijyen ortamda yapılmasıyla birlikte en iyi sonuç alınır. Toplamda 4-6 seans yapılmasıyla birlikte lekelerin ortadan kalktığını, zaman içinde sorunların giderildiği görülmeye başlar. Seans aralıkları ve süreleri uzman hekim tarafından belirlenmesiyle birlikte gerçekleştirilir.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi Hangi Yöntemlerle Birlikte Uygulanabilir?

Ciltte meydana gelen leke sorunlarının pek çok nedeni olabiliyor. Güneş lekeleri, akne ve sivilce lekesi gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Özellikle hamilelik sürecinden sonra kişinin yüz bölgesinde meydana gelen lekelenmelerin oldukça can sıkıcı olduğunu söylemek mümkündür.

Bundan kaynaklı olarak ortaya çıkan leke problemlerinin nedenini belirledikten sonra tedavi yöntemine başvurulur. Tedavi yöntemleri belirlenirken; kişinin rahatsızlığına uygun olacak şekilde ele alınmış olur.

Leke tedavisi yöntemiyle birlikte uygulanan bazı tedaviler vardır. Renk açmaya yardımcı olan sürme ilaçlar, PRP uygulaması, lazer uygulaması, tropikal leke tedavisi, enzimatik ve kimyasal peelingler şeklinde ele alınarak birlikte uygulaması yapılabilir.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mezoterapi uygulamasında yapılacak olan işlemin öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar olduğunu bilmekte fayda vardır. Kişinin işleme uygun olup olmadığını belirleyebilmek adına önceden sağlık merkezi ziyaret edilir. Yapılan ziyaretle birlikte ön muayene gerçekleştirilir. Hastanın geçmişi ve leke sorunu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işleme uygun olup olmadığı belirlenir.

İlginizi Çekebilir  Q Switch Lazer

İşlem gerçekleştirildikten sonra kişinin daha dikkatli olması gerekir. Burada yapılan mezoterapi ile leke tedavisi uygulamasından sonra kesinlikle su ile temastan kaçınılmalı. Hamam, sauna, deniz gibi ortamlara bir süre girilmemesi önerilir. Leke tedavisi için uygulanan sürme ilaçların etkisini gösterebilmesi adına o bölgenin temizlenmemesi ya da yıkanmaması gerekir.  İşlem gerçekleştirildikten sonra kişinin sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Yani istirahat gerektirmeyen işlemlerden biridir. Cilt altına enjekte edilmiş olan maddelerin çok kısa süre içinde etkisini göstereceği durumlar olacaktır. Lekelenme sorunu yaşayan kişiler için uygulanan mezoterapiden sonra güneş ışınlarından kaçınılır. Cildin daha nemli olması ve elastik yapısını kaybetmemesi sağlanır. Mümkünse 8-10 saat sonrasında spor yapılmalı ve yüz yıkanmalıdır. Yapılan tedaviyle birlikte kırışıklık sorunu azalarak, hafiflemiş olur.

Mezoterapi Sonrası Günlük Hayatıma Devam Edebilir Miyim?

Gerçekleştirilen mezoterapi ile leke tedavisi uygulaması ağrılı bir işlem değildir. İstirahat gerektiren bir işlem değildir.

Bundan kaynaklı olarak tedavi tamamlandıktan sonra kişinin sosyal yaşantısına ve günlük hayatına, kaldığı yerden devam edebilir. İşlemden sonraki 8-10 saatin verimli kullanılması ve dikkatli olunması gerekir.

İşlemin yapıldığı bölge doğru şekilde korunmalı. Su ile yıkanmaması gerekir. Sürme ilaçların etkisini göstermesi ve doğru sonucun alınabilmesi için bu gibi hususlara dikkat edilmeli.

Lekelerim Geçtikten Sonra Yeniden Kendini Tekrar Eder Mi?

Yapılan mezoterapi ile leke tedavisi uygulaması kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir konudur. Çünkü burada cilt analizi yapılırken ortalama olarak seans sayısına karar verilmesi sağlanır.

Seansların iki haftada bir yapılması uygun görülür. Yapılan tedavide doğru sonuç alabilmek için mutlaka düzenli olarak seanslar gerçekleştirilir. Tedavi tamamlandıktan sonra verilen talimatların yerine getirilmesi ise büyük önem taşıyacaktır.

Özellikle güneş ışınlarından korunarak, oluşabilecek yeni lekelenme sorununun önüne geçilmiş olur. Dikkatli davranılmadığı durumlarda lekeler kendini tekrar edebilir.

İlginizi Çekebilir  Akne (Sivilce) Tedavisi

Mezoterapi ile Leke Tedavisi Fiyatları 2024

Gerçekleştirilecek olan mezoterapi ile leke tedavisi uygulamasında fiyat bilgisi merak edilebilir. Fiyatlandırma bilgisi hakkında kesin bilgi almak isteyen kişilerin, mutlaka işlem öncesinde sağlık merkezi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alması önerilir. Çünkü burada ilk olarak cilt analizi yapılır ve muayene gerçekleştirilir.

İşlemde kullanılacak olan yöntem ve seans sayısı belirlenir. Genelde kişiye özel işlem yapıldığından dolayı fiyatlandırma hakkında kesin bilgi verilemez. Seans sayısı, kişinin rahatsızlığına uygun olacak şekilde belirlenir.

İşlem öncesinde yapılan detaylı araştırma sayesinde daha sağlıklı sonucun alınmasında rol oynayacaktır. Sağlık merkezinden alınacak olan hizmetin üst düzeyde ve uzman hekim tarafından yapıldığından emin olmak gerekir. Buna istinaden alınacak olan kararın ve hangi sağlık merkezinde işlemin yapılacağı hakkında bilgi sahibi olunur. Mezoterapi ile Leke Tedavisi Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.