Paris Işıltısı

paris ışıltısı

Paris Işıltısı Nedir?

Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve cildin daha sağlıklı bir hale getirilmesi için uygulanan özel içerikli enjeksiyon yöntemine paris ışıltısı denir. Son yıllarda moda haline gelen anti- aging uygulamaları arasında en sık tercih edilen tedavi yöntemidir. Cerrahi bir uygulama olmadığı için her yaş grubundan kişiler bu işlemi tercih edebilirler.

Cildin fibroblast aktivitesini artırmak için yapılan bir uygulamadır. Yaşlanma belirtileri kadın ve erkeklerin ortak sorunları haline gelmiştir. Ürünün içeriği kişiye özel olarak hazırlanabilir. Bu sayede etkisi her bireyde aynı olmaz. İşlem öncesinde profesyonel cilt analizinin uygulanması tavsiye edilir. Bu sayede kişiye özel tedavi planının ve ürün içeriğinin oluşturulması sağlanır.

Genetik olarak yaşlanma belirtilerini erken gösteren kişiler doğru zamanda ufak müdahaleler yaptırarak cerrahi müdahalelere olan ihtiyaçları azaltır. Cildin nemi hem içeriden hem de dışarıdan desteklenmelidir. Gün içerisinde bol su tüketmek hücrelerin içerden nemlenmesine yardımcı olurken paris ışıltısı uygulaması da dışarıdan nem oranını artıran önemli bir işlemdir. Bu nedenle tedavi öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken hususları doktorunuza sorabilirsiniz. Özellikle uygulama sonrası bakımlara büyük önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Cildin canlı, parlak ve tek ton görünmesi herkesin isteğidir. Yaşın ilerlemesi, hormon sistemlerinin yeterli çalışmaması, kullanılan bakım ürünlerinin yanlış içeriklere sahip olması ve genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı zaman içerisinde cilt yüzeyinde sorunlar meydana gelebilir. Özellikle kırışıklıklar ve mimik çizgileri insanları olduklarından daha yaşlı ve her zaman yorgun bir görüntüye kavuşturur. Uzmanlar cerrahi olmayan müdahaleler ile bu sorunları yok etmek için çalışmalar gerçekleştirir. Paris ışıltısı tedavisinin kalıcılığı diğer tekniklere göre daha fazladır. Bu sayede sık sık tercih edilmektedir.

Paris Işıltısı İçerisinde Neler Var?

Ürün içeriğinde yapılan incelemeler sonucunda en az 59 adet farklı molekül bulunduğu tespit edilmiştir. Kollajen türleri, aminoasitler, vitaminler, protein içerikleri ve nemlendirmeyi sağlayan farklı temel maddeler bulunmaktadır. Paris ışıltısı içeriğinde en yüksek miktarda hyalüronik asit bulunur. BU madde insan vücudu tarafından belirli bir yaşa kadar üretilen bir maddedir. Bu nedenle yan etki oluşturma ihtimali yoktur. Cildin nem dengesini sağlar ve esnekliğini korur. Özel içeriği sayesinde cildin farklı sorunlarını aynı anda yok etme özelliğine sahiptir.

Çevresel etkiler vücudumuza tahmin ettiğimizden daha fazla zarar verir. Yüz bölgesinde bulunan cilt yapısı vücudun diğer alanlarındaki cilt yapısından daha incedir. Bu nedenle bu alana olan bakım uygulamalarının daha dikkatli ve detaylı olması tavsiye edilir. Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüz bölgesinden başlar. Yüzümüzde meydana gelen sorunlar paris ışıltısı işlemi ile kalıcı olarak da yok edilebilir. Özellikle göz altına vuran koyu yansımalar için bu teknik geliştirilmiştir.

İlginizi Çekebilir  Lazerle Dövme Silme

Ürün içeriğinde bulunan maddelere karşı kişiler hassasiyet göstererek alerjik reaksiyon yaşayabilir. Bu nedenle işlem öncesinde uzman hekimler detaylı bir araştırma yaparak hastalarda komplikasyona neden olabilecek ürünleri içerisinden çıkartmalıdır. Uygulama öncesinde hekime giden kişiler var alerjilerini mutlaka doktora net bir şekilde belirtmelidirler. Bu sayede komplikasyonlar ciddi oranda azaltılır. Tedavi sırasında kişinin gündelik hayatı da olumsuz bir şekilde etkilenmediği için son yıllarda yaşlanma karşıtı tedaviler arasında uygulanabilecek en önemli yöntemdir.

Nasıl Etki Eder?

İşlemin etki etmesi için belirli bir süreye ihtiyaç duyulur. Enjekte edilen ürünlerin cilt yapısına karışması ve hücreleri aktive etmesi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. İşlemin kesin etkisi 3 seans sonrasında kendini gösterirken ilk seans gözle görülür belirtiler meydana gelir. Cilt renginde açılma, cildin parlaması ve gözeneklerin sıklaşması hemen oluşan etkilerdir. Bu etkilerin oluşması için doğru ürün içeriğinin hazırlanması önemlidir.

Son yıllarda artan talepler neticesinde farklı dolgu uygulamaları paris ışıltısı olarak tanıtılıp yapılabilir. Bu nedenle işlem etkisinden emin olmadan ve daha önce yapılan işlemlerin sonuçlarını görmeden karar vermenizi tavsiye etmiyoruz. Ayrıca piyasada hazır bulunan ürünleri kullanan kliniklere de itibar etmemelisiniz. Kişiye özel tedavi uygulayan kliniklerde yaptırdığınız işlemlerin etkileri daha başarılıdır.

İşlemin etkisini artırmak için doktorunuzun belirlediği tedavi periyotlarına uyum sağlamalısınız. Cilt sorunu fazla olan kişilere 2 haftalık periyotlar ile uygulamalar yapılması tavsiye edilir. İkinci seans sonrasında 1 aylık periyot ile ek seanslar düzenlenmelidir.

Bu zaman zarfında ürünün cilt içerisine yeterince nüfus etmesi için bazı bakım teknikleri uygulanabilir. Gözenekler küçültülürken aynı zamanda cildin homojinitesi ve hidrasyonu sağlanmalıdır. Kişinin yaşı, cilt sorunları ve tedavinin yanıtı göz önüne alınarak seans sayısı belirlenir. İşlemin kalıcılık süresi sona erdiğinde ek seanslar ile hatırlatma dozları uygulanabilir.

Paris Işıltısı Kimler İçin Uygundur?

Genel sağlık durumu yerinde olan ve yaşlanma belirtilerini oluşmasını istemeyen her bireye paris ışıltısı tedavisi uygulanabilir. Doku bütünlüğüne zarar verilmemesi ve iyileşme süresi gerektirmemesi gibi nedenlerden dolayı güvenle tercih edilir. Uzman hekimler bazı değerlendirmeleri yaparak işlem için kimin uygun olup olmadığına karar verebilir. Bu nedenle sizler de cilt sorunlarından rahatsız oluyorsanız mutlaka doktora danışarak işlem yaptırabilirsiniz.

Cildinde kırışıklı olan, esnekliğini kaybettiği için yer çekimine karşı savunmasız hale gelen, genetik faktörler nedeni ile göz altında koyu halkalar bulunan, mat ve cansız bir görüntüsü olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir. İşlem için kullanılan ürünlerin zararsız olduğu söylense de özel durumları olan kişiler paris ışıltısı yapılması tavsiye edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Boyun Germe

Bağışıklık sistemi rahatsızlığı bulunanlar, ciddi alerjik reaksiyon geçiren kişiler, kanser tedavisi görenler, lohusalar, hamileler, cildinde egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlığı bulunanlar ve kalp rahatsızlığı olan kişilere bu tedavi yöntemi tavsiye edilmemektedir. İçerisinde bulunduğu özel durumu bittikten sonra ya da var olan hastalıkları tedavi edildikten sonra doktor izin verirse paris ışıltısı işleminin yapılması tavsiye edilir. Aksi halde beklenmeyen yan etkiler görülebilir.

Paris Işıltısı Faydaları Nelerdir?

İçinde bulunan farklı moleküller ve etken maddeler neticesinde birçok faydası vardır. Tamamen estetik kaygılar düşünülerek uygulanan bir işlem olsa da tedavi sonrasında insanlar elde ettikleri sonuçlardan büyük oranda memnuniyet duymaktadır. Paris ışıltısı tedavisinin sağladığı faydaları sıralayacak olursak;

  • İnce kırışıklıkların görünümünü azalttığı için mimik çizgilerinin oluşmasını önler.
  • Kolajen üretimini yapan hücreleri aktifleştirir ve cildin tekrar kollajen üretmesini sağlar.
  •  Güneş ışınlarının ve soğuk havanın olumsuz etkilerini yok eder ve cildi dış etkilere karşı korur.
  •  İçerdiği hyalüronik asit sayesinde cildin nem dengesini artırır ve her zaman parlak olmasını sağlar.
  • Her zaman yorgun ve soluk görünmesini engeller ve cilt estetiğini önemli ölçüde oluşturur.

Sıraladığımız bu faydalardan yararlanabilmek için yeterli seans sayısında doğru içerikli ürünler kullanarak paris ışıltısı uygulamasının yapılması gerekir. Merdiven altı tabiri ile belirtilen ve güvenilir olmayan kurumlarda yapılan işlemler sonucunda bu faydaları elde edemezsiniz. Bu nedenle kurum seçiminde mümkün olduğu kadar özenli olmalısınız.

İşlem etkilerinin uzun sürmesi ve sıraladığımız bu avantajları ömür boyu devam ettirmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Alkol ve sigara gibi cilde zarar veren maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir. Düzenli uygulanan egzersizler her zaman cildin ve vücudunuzun dinç kalmasına yardımcı olur. Doktorunuzun tavsiye edeceği özel egzersizleri uygulayarak genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Paris ışıltısı sonrasında doktorunuzun size verdiği tüm tavsiyelere özen göstermelisiniz.

Vücuda uygulanan kozmetik ve cerrahi girişimlerin hepsi tıbbi bilgi gerektiren işlemlerdir. Bu nedenle mutlaka eğitimli hekimler tarafından kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Günümüzde erkekler de kadınlar kadar kozmetik uygulamaları tercih etmektedirler. Bu nedenle bu işlemlerin yapıldığı  kurumların ve kliniklerin sayısı giderek artış göstermektedir. Sağlığın korunması ve komplikasyon riskinin yok edilmesi için mutlaka özenli araştırmalar yapılmalıdır.

Paris Işıltısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yan etkisi olmayan ve kolay uygulanabilen bir tedavi yöntemi olduğu için vücutta ihtiyaç hissedilen hemen her bölgeye uygulanabilir. Yaşlanma belirtileri 40 yaş ve sonrasında kendini gösterir. İlk belirtiler göz çevresi, alın ve dudak kenarlarında oluşur.

İlginizi Çekebilir  Skar Tedavisi

Daha sonraki evrede boyun ve dekolte bölgesine doğru bu belirtiler ilerler. Bu nedenle paris ışıltısı en sık yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanır. Ancak doktorunuzun onay vermesi ile vücudunuzun farklı alanlarında meydana gelen deformasyonlar için bu tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz.

Vücudumuzun farklı alanlarında bulunan cilt dokusu farklı kalınlığa sahiptir. Bu nedenle uygulanan tedavinin etki etmesi ve süresi farklılık gösterir. Doğru içerik hazırlanarak yapılan işlemlerin sonuçlarından memnun kalmama ihtimali yok denecek kadar azdır. Vücudunuzun farklı alanlarında bulunan deformasyonları cerrahi işlem yaptırmadan gidermek için paris ışıltısı tedavisini tercih edebilirsiniz. Geç kalınan işlemlerde cildin kendini onarması mümkün olmayabilir.

Uzmanlar erken dönemde uygulanan işlemlerin fayda sağladığını ve cildin uzun süre esnekliğini korumasına yardımcı olduğunu söylemektedir. İlerleyen vakalarda yüz germe gibi ameliyatların yapılması gerekir. Bu ameliyatlar uzun dönem iyileşme süreci gerektiren işlemlerdir. Bu nedenle kişisel bakım işlemlerine ne kadar erken dönemde başlanırsa o kadar avantaj elde edilir. Cilt bakımları çok erken dönemde uygulanan işlemelerdir. Ancak yaşlanma belirtilerinin giderilmesi içi doğru zamanda ve

Paris Işıltısı Nasıl Etki Eder?

İçerdiği maddeler vücut hücrelerinde genellikle var olan ve seviyesi azalan maddelerdir. Paris ışıltısı tedavisi ile eksik olan maddelerin enjeksiyon yolu ile vücuda verilmesi işlemine denir. Cilt altına enjekte edilen maddeler zaman içerisinde bu alanda bulunan ve uyku halinde olan hücreleri uyandırır. Bu hücreler çalışma prensiplerine göre tekrar çalışmaya başlar. Özellikle 25 yaş sonrası kişiler kolajen üretimi azalır ve durma noktasına gelir. Uygulamanın kısa sürede etki etmesi için doğru noktalara ihtiyaç duyulan ürünlerin enjekte edilmesi gerekir.

Paris Işıltısı Fiyatları 2024

Son yıllarda çok sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle farklı hastane ve kliniklerde bu tedavi hizmeti verilmektedir. Artan rekabet ortamının olması, kullanılan ürünleri kalitesi, işlemin yapıldığı kliniğin konumu, hekimin bu alandaki ünü ve tercih edilme sıklığı işlem maliyetlerini artırır. Bu nedenle klinik seçimi yaparken özenli olmalısınız. Kaliteli malzemeler kullanılarak uygulanan işlemlerin maliyeti yüksek olduğu için hizmet ücretleri ucuz olamaz. Kar amacı güden ve müşteri potansiyelini artırmak isteyen klinikler kalitesiz malzeme kullanarak piyasa değerinin altında tedavi hizmeti verebilir.

Komplikasyon oranı düşük ve başarı oranı yüksek olan klinikler her zaman avantajlı hizmetler almanıza yardımcı olur. Tedavi ücretleri klinik seçiminde dikkat etmeniz gereken son kriter olmalıdır. Detaylı araştırmalar yaptıktan sonra hastane seçimi yapılmalıdır. Paris ışıltısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve klinik seçimi yapmak için birebir görüşmenizi tavsiye ediyoruz.