Skar Tedavisi

skar tedavisi

Skar Tedavisi Nasıl Olur?

Skar Tedavisi, kaza ya da ameliyat sonrası vücutta meydana gelen hasarların iyileşme sürecine skar tedavisi denir. Meydana gelen ezilmeler, soyulmalar ve çarpmalar yaraya neden olur. Cilt üzerinde bulunan yaralar estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur.

Özellikle vücudun farklı noktalarında ve görünen yüzeylerinde meydana gelen yaralar kadınları daha çok rahatsız eder. Bu tür durumlarda kadınlar istediği kıyafeti giymekten kaçındıkları gibi kendi vücutlarını beğenmezler.

Skar tedavisi ile insanların kendileri ile barışık olmalarını sağlıyoruz ve sosyal yaşamlarına en aktif şekilde devam etmelerine yardım ediyoruz. Skar tedavisi için geliştirdiğimiz ve profesyonel bir şekilde uyguladığımız yöntemler ile yara izlerini tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Skar Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Çevre dokuların da zarar görmesi ile beraber cilt üzerinde belirgin bir şekilde bulunur. Enfeksiyonlu yara izlerine, ameliyat izine, sivilcelere, aknelere, yanık izlerine, travma ve kaza izlerine, kollara atılan jilet izlerine uygulanır.

Skar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kimi yaralar kullanılan yöntemler sayesinde tamamen kaybolurken kimi yaralar ise istenilen sonuçları vermeyebilir. Bu nedenle skar tedavisinde doğru klinik seçimi oldukça önemlidir.

Cerrahi yöntemleri çoğu zaman tercih ediliyoruz ve yarı izinin bulunduğu dokuları yerinden çıkararak ve deriye dikişler atıyoruz.

Bunun dışında yaranın boyutu ve derinliği doğrultusunda deri yamama olarak uyguladığımız çukurlaşmış yara tedavisinde cildin sağlıklı bir bölgesinden aldığımız parçayı yaranın bulunduğu alana dikiyoruz.

Hafif bulunan kişilerde ise zımparalama yöntemini kullanıyoruz. Uyguladığımız Bu yöntem sayesinde sağlıklı deriyi yüzeye çıkarıyoruz.

Hangi Yaraların İzi Kalır?

Bazı skar izleri zaman içerisinde kendiliğinden kaybolurken derin ve çukurlu yaralar iz bırakır. İz bırakan skar izlerinde kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir.

Çünkü yaralanmanın şiddeti yani doku kaybı, kişinin yaşı özellikle yaşlılarda yaralar daha zor iyileşir, yaranın enfeksiyon kapması ve hastanın deri tipi yara izleri üzerinde etkili olur.

İlginizi Çekebilir  Sivilce İzi Tedavisi

Kaç Seansta Tedavi Edilebilir?

Skar izi görüntüsünden rahatsızlık duyan kişiler estetik operasyonlarla bu kötü görüntülerden kurtulmayı amaçlıyor. Bu nedenle kişinin ihtiyacı doğrultusunda en uygun tedavi yöntemleri ile hastaya müdahale ediyoruz.

Hastanın yarası doğrultusunda kullandığımız işlemi tek seansta tamamlayabileceğimiz gibi 3-4 seans süren yara tedavileri de bulunuyor.

Sonuçlar Ne Zaman Gözlenebilir?

Skar izi tedavisinde iyileşme süreci tercih edilen yöntemi ve kişinin tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı uygulamalar seanslar halinde gerçekleştiği için ilk seanstan itibaren gözle görülür düzelmeler ortaya çıkabilir.

Dermapen İle Skar Tedavi Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Kullandığımız özel dermatan cihazları ve ucunda bulunan milimetrik iğneler yardımıyla cildin yeniden iyileşmesini sağlıyoruz. Mikro iğneler yardımı ile açılan kanallar deri tarafından yara olarak algılanır.

Böylece deri yeniden onarıma geçmek için yeri olarak algıladığı noktalarda kan dolaşımını hızlandırır. Açılan kanallara hazırladığımız hyalüronik asit, vitamin ve enzim gibi solüsyonları deri altına iletiyoruz. Dermapen ile skar izi tedavisi son dönemlerde oldukça tercih edilen bir uygulamadır.

Pb Serum ile Skar Tedavi İşlemi Kimlere yapılır?

BP serum uygulamasında hazırladığımız enzimleri cilt altına göndererek cildin yeniden kolajen üretimini arttırıyoruz. Cilt yenilenmesinde etkili bir role sahip olan hyaluronik asit ve kolajen BP serum ile beraber skar izi tedavisinde kullanılır. BP serum tedavisi derin ve büyük boyutlu olmayan yaralarda kalıcı sonuçlar verir.

Lazer ile Skar Tedavi Hizmeti Mümkün Müdür?

Yeni nesil lazer cihazları birçok alanda kullanıldığı gibi skar izi tedavisi işleminde de etkili bir şekilde tercih edilir. Bu doğrultuda kullandığımız fraksiyonel lazer cihazı ile tüm yara sivilce ve çatlak izlerini etkili bir şekilde tedavi ediyoruz.

Lazer ışınları yardımıyla cilt üzerinde açtığımız gözle görülemeyen küçük kanallar aracılığı ile cildin kolajen üretimini arttırıyoruz. Kolajen üretiminin artması ile beraber cilt yenilenerek iyileşme süreci hızlanır. 3. aydan itibaren gözle görülür düzelmeler başlar. En iyi sonuçlar ise 6 ay ile 1 yıl arasında gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir  Ultraformer 3

Lazer İle Skar Tedavi Hizmeti Yapılır Mı?

Fraksiyonel lazer cihazı yardımı ile skar izi tedavisini gözle görülür yüzeyde gerçekleştiriyoruz. Hafif ve orta dereceli tüm işlemlerde gözle görülür mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür. Franksiyonel lazer en son gelişen teknolojik cihazlardan biridir ve bu nedenle büyük avantaj sağlar.

Skar Tedavisi Fiyatları 2024

Skar izi tedavisinde kullanılan yöntem fiyatlar üzerinde etkilidir. Skar izi tedavisi fiyatları 2024 için bizden fiyat alabilirsiniz.