İğneli Lipoliz

iğneli lipoliz

İğneli Lipoliz Nedir?

İğneli lipoliz tedavisi  vücutta meydana gelen yağ dokusunun içine ilaç enjekte edilmesi durumunda gerçekleştirilir. Bu uygulama sayesinde bölgesel incelme yöntemi adı olarak da değerlendirilebilir. klinik ortamda gerçekleştirilmiş olan bu işlemin ilaçlar yardımıyla ortadan kaldırılan yağ dokularıdır.

Yağlanmanın olduğu bölgede sorunun ortadan kaldırılmasında rol oynar. Kullanılan ilaçlar, normal şartlar altında insanın vücudunda var olan maddelerdir. İhtiyaç ve tedavi işlemlerinde vücuttaki yağlanma problemini ortadan kaldırır.

Böylelikle vücuttaki yağların ve kolesterolün daha dengeli hale gelmesini sağlayacaktır. Eşit şekilde dağılımı gerçekleştirildiğinden dolayı iğneli lipoliz tedavisi, bölgesel incelme yöntemi olarak da bilinmektedir.

İğneli Lipoliz Nasıl Etki Sağlar?

İki ilacın kullanılması ve eşit şekilde vücutta dağılımının gerçekleşmesi adına yapılan tedavi yöntemidir. Vücuda enjekte edilen İğneli lipoliz işleminin hücre zarındaki geçirgenliğin zaman içinde artış göstermesine yardımcı olur.

Böylelikle yağ hücrelerinin kısa süre içinde parçalanmasına ve azalmasını sağlayacaktır. Yapılan tedaviyle birlikte yağ hücrelerinin daha fazla artmamasına yardımcı olduğu için yağlanma sorununu ortadan kaldırmış olur.

Vücuttaki yağlanma probleminin tam anlamıyla ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Kişiye herhangi bir zarar vermez. Doğal tedavi yollarla yağ yakımı gerçekleştirilmiş olur.

İğneli Lipoliz’de Kullanılan İlaçlar

Bölgesel yağlanma gibi pek çok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan bu tedavide bazı ilaçlar kullanılır. İlaçların, normal şartlar altında vücudumuzda var olan ve bazı durumlarda dışarıdan takviyesi gerçekleştirilebilen ilaçlardır.

Kullanılmakta olan bu ilaçlar, yağ dokusunun erimesine ve bölgesel incelmenin sağlanmasına yardımcı olur. Kullanılan ilaçlar ise deoksikolat ve fosfatidilkolin şeklinde sıralanabilir.

Normal şartlar altında vücudumuzda bulunan ilaçlar olduğundan dolayı tedavinin herhangi bir zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla İğneli lipoliz işlemi yapılabilir.

1.Fosfatidilkolin (PC);

Soya fasulyesi ile elde edildiği bilinir. Hücre lipidlerinin önemlisidir. Kolesterolün çözünürlüğünü daha üst düzeye getirmek için önemli bir ilaçtır. Akciğerde yer alan VLDL yapımının artış göstermesini sağlar. Suda eriyebilen özelliği mevcuttur. Yağ dokularının zaman içinde erimesine ve dışarıya atımını gerçekleştirir. Dışarıya atımı gerçekleştirilen bu durum idrar yolu ile atımı mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Profesyonel Cilt Bakımı

2.Sodyum Deoksikolat (DC);

Yağ dokusunun en iyi çözünürlüğüne sahip olan ve safra tuzu şeklinde bilinir. Vücutta var olan bu ilacın etkisini ise yağ hücresinin yakımını gerçekleştirirken görebilmek mümkündür. Bu ilaç her hafta rahatlıkla yapılabilir özelliğe sahiptir. İlacın deri altına enjekte edilmesi sonucunda birçok yağ dokusu tahribe uğrar. Oluşturacağı yan etkiler ise hassasiyet oluşumu şeklinde ele alınabilir.

İğneli Lipoliz Etki Ne Zaman Başlar? Kaç Seans Gerekir?

Bu konu hakkında kesin olarak bilgi verme durumu yoktur. Çünkü insan vücudu ve yapısı çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İğneli lipoliz yaptırmaya karar veren kişiler için muayene şarttır. Muayene ile birlikte hastanın durumu tespit edildikten sonra planlama yapılır. Ortalama olarak 3-6 seans arasında sonuç alınma durumu vardır. Kişinin problemi göz önünde bulundurularak seans aralıklarına karar verilmiş olur.

İğneli Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle kadınların doğum sonrasında karşılaştıkları sarkmalar ve yağ dokularının can sıkıcı olduğu bir durumdur. Bölgesel yağlanma problemi doğum sonrasında sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir.

Erkeklerde sıklıkla görülen sırttaki yağlanmalar için uygulanır. Kadınlarda ise karın, bel, basen, kollar, çene, bacak ve kalçalarda uygulanabilir durumu vardır.

Tedavinin gerçekleşmesi üzerine mutlaka sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Yapılan spor ve egzersizlerde bu tedavinin desteklenmesinde rol oynar.

İğneli Lipoliz Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Burada uygulanan tedavide vücudun doğal akışına bırakılarak yağların erimesiyle birlikte kısa süre içinde vücuttan atımı gerçekleştirilir. Vücuda enjekte edilen ilaçların hücre zarının akışkan hale gelmesine yardımcı olur.

Geçirgenliği sayesinde vücuttan yağ akımı oluşur ve idrarla dışarıya atımı yapılır. Burada yer alan İğneli lipoliz tedavisinin diğer yöntemlerden farkı; sürecin doğal haline bırakılmasıdır.

Oldukça yavaş ve etkili bir şekilde kendini göstermeye başlamasıdır. Bölgesel incelme yönteminin kalıcı hale gelmesinde rol oynayan tedavidir. Enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen yöntem olduğu için yağ hücrelerinin yeniden oluşumunu engeller.

İlginizi Çekebilir  Pumpkin Peel

Acı veya Ağrı Hissedilir Mi?

Uygulama esnasınsa ince uçlu iğnelerin kullanılmasıyla birlikte işlemin gerçekleştirilmesi sağlanır. Mezoterapi iğnelerinin kullanılması ve uygulanmasıdır.

Uygulamanın yapıldığı bölgelerde çok hafif düzeyde hassasiyet ve kızarıklık meydana gelir. Bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Ağrı veya acı hissinin oluştuğu söylenemez.

Ufak çaplı morarmalar ve ısı artışı oluştuğundan dolayı kişiyi rahatsız etmez. Ortaya çıkan yan etkiler ise çok kısa sürede ortadan kaybolur.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Vücut şekillendirme işleminde yer alan ve tedavi amaçlı olarak kullanılmakta olan iğneli lipolizin günlük yaşamda pek çok hastalığın ve rahatsızlığın giderilmesini sağlayan yöntemdir. Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği etkili tedavinin erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edildiği söylenebilir.

Ağrı ve acı hissi oluşturmadan yapılabilir. Kişiye rahatsızlık vermez, kişinin konforuna uygun olarak yapılabilir. Etkili sonuçlar alındığı için her geçen gün rağbet gördüğüne şahit olunur.

İğneli lipolizin çok ciddi yan etkilerine rastlanmaz. Uygulama sonrasında kaşıntı, ödem ve ısı artışı gibi durumlar görülebilir. Bunlar da kullanılmakta olan ince uçlu iğnelerden kaynaklı olarak gelişen yan etkilerdir. Kişinin vücut yapısının oluşturduğu hassasiyet değişkenlik gösterebilir.

Lipoliz Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Lipoliz uygulamasının pek çok tedavide uygulandığını söylemek mümkündür. Özellikle bölgesel incelme tedavisinde sıklıkla başvurulan yöntemdir. Yapılan bu tedavide; selülit sorunu giderme, vücuttaki bütün bölgesel yağlanmalar, göz altı torba oluşumu, kalça ve karında dahil olmak üzerine vücudun her yerine kolaylıkla işlem yapılabilir. Aynı zamanda iğneli olarak yapılan bu işlemin göğüs büyüme probleminde de kullanılabilir özelliği vardır.

Tedavi Kalıcı Mıdır? Tekrar Aynı Problemi Yaşar Mıyım?

Tercih edilen bu tedavinin, insan vücudunda yer alan ilaçlar olacak şekilde uygulandığı için herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmaz. Başvurulan bu yöntem sayesinde yağ hücrelerinin yok edilmesini sağlar. Bölgesel yağlanma sorunu herkesin başına gelebilen bir durumdur.

İlginizi Çekebilir  Jawline Dolgusu

Yapılan diyetlerin veyahut egzersizlerin sonuç vermediği durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda kişinin başvurduğu tıbbi tedavilerin sonuç vermesi oranla daha yüksektir. Yağ yıkımı bu tedaviyle giderilir.

Yavaş ve etkili ilerleyen bir süreç olduğu için sabırlı olmak gerekir. Böylelikle alınan sonuçların etkisini gördükten sonra rahat bir iç çekilebilir. Daha sonrasında aynı problemlerin yaşanmaması adına mutlaka uzman hekimin verdiği talimatları yerine getirilmesi büyük önem taşıyacaktır. Beslenme dikkat edip, egzersiz yaparak daha sağlıklı sonuçlar alındığını zamanla görebilirsiniz.

İğneli Lipoliz Tedavi Fiyatları 2024

Sağlık merkezleri belirlemiş oldukları tedavinin verdiği sonuca göre fiyat bilgisini belirler. Fiyatlandırma bilgisi ele alınırken pek çok kliniğin çeşitli nedenlere bağlı olarak fiyat listesini oluşturduğunu görürüz. Bazı yerlerde maliyeti düşük olabiliyorken bir diğer tarafta yüksek olmuş olabilir.

Bundan kaynaklı olarak fiyat bilgisi hakkında güncel fiyat verilse de daha sonrasında bu durum değişkenlik gösterebilir. İşlemin yapıldığı sağlık merkezlerinin araştırılması üzerine detaylı bilgi alınabilir.

Alınan bilgi doğrultusunda işlemin hangi sağlık merkezinde gerçekleştirileceğine rahatlıkla karar verilebilir. Bu yüzden işlemin yapılacağı merkez ile görüşerek güncel fiyat bilgisi alınır. İğneli Lipoliz Tedavi Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.