Lazer Epilasyon’da Neden Birden Fazla Seansa İhtiyaç Duyulur?

 

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri vücudundaki ve yüzündeki tüylerdir. İstenmeyen tüylere en kalıcı çözüm ise lazer epilasyon. Ancak lazer epilasyon ile tek seferde tüylerden kurtulmanız mümkün değil. Peki lazer epilasyonda neden birden fazla seansa ihtiyaç duyulur.

Vücuttaki kılların büyüme , gelişme ve dökülme gibi dönemleri vardır. Lazer operasyon kılların aktif olduğu dönemlerde yani büyüme evresinde işe yaramaktadır. Bir seans içinde o bölgedeki aktif kılların yüzde 20’si kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Lazer epilasyon ortalama 5-6 seans sürer ve aralıkları yaklaşık 2 aydır. Yüz bölgesinde ise 1 ay süreyle 10-12 seans yapılır. Bu süreçler içersinde durgun ya da yıkım döneminde olan kılllar aktif hale geçecektir. Her seansın sonunda bölgedeki kılların yaklaşık yüzde yirmisi kaybedilir.

Kalıcı bir çözüm bekleniyorsa birden fazla seansa ihtiyaç vardır. Kaç seansta biteceği kişiye göre değişmektedir çünkü kıllların yoğunluğu ve kalınlığı vücuttan vücuda farklıdır. Bu sebeple bir defada bütün kılların yok olması mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir  Kozyatağı Lazer Epilasyon